Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Rasszizmus, avagy jótett helyébe

Vélemény
2024.08.13.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
8

A helyzet az, hogy igazi Freedom House-ot teremtettünk a Jóisten segedelmével a kertünkben a süniknek (még egy süngarzázst is kaptak télre egy nagy bokor közepén), mókusoknak, denevéreknek különb- és különbféle madaraknak, úgy, mint rigók, zöldikék, verebek, galambok és gerlék, meg mittudomén mifélék – nem vagyok ornitológus.

Télen etejük, nyáron itatjuk őket (különféle tüskés bokrok alatt védelmül, a nagyobbaknak egy kiszáradt fatörzsön lévő tálakban naponta ötször ellenőrizve és firssítve a vízállományt, melyekben fürödni, tocsogni is szokásuk ebben a dög melegben.
Egyszer, vagy három éve egy bagolycsalád is nálunk leledzett, ott költöttek szép sorban, teliköpködve az alant lévő terepet, ami egyáltalán nem zavart minket, pedig még most is ott virítanak a nyomai a borostyánon.

Egyetlen fajtát nem viselünk el: az egyébként gyönyörú és szuperintelligens szarkát, melyek jelentős számban szintén itt élnek, hogy a franc essen beléjük!
Az agresszivitásuk, a recsegő hangjuk taszító, és mióta a feleségem fölfedezett egy kibelezett rigót, ellenszenvünk nem ismer határokat.
Először tapssal, majd egy csúzlival (töltény: toboz) próbáltuk elzavarni őket (vigyázva, nehogy eltaláljam valamelyiket, ámbár ennek veszélye minimális), most már a láttunkra odébb repülnek.
A kánikulára tekintettel azért a fatörzsön lévő itatóhoz odaengedem őket, hadd igyanak kedvükre! (Elvégre nem vagyunk állatok! Vagy mi a szösz.)

Az okos jószág vette is a lapot, habár egyébként húsz méterről meglátva, hogy közeledem, elrepül, az itatónál lévén ott mehetek el a hóna alatt, nem zavarja.

Történt peniglen, hogy egy hétre elutaztunk a barátaink által egy hétre minden évben rendelkezésünkre bocsátott kedvenc nyári rezidenciánkra, Bózsvára.

Hazatérvén a tavaly befedett teraszon csatatér fogadott minket: csikkek szerteszórva, gyertya földöntve, összecsipegetve, egy szalmából készült tál félig megzabálva, és madárszar, nevezett fóglkáká mindenütt, glédában. A két asztal terítőin, a székeken, a padon, a földön, épp csak hogy a falon, az ajtón, az ablakon nem.

Eltakarítottuk a szemetet, mely, ha nem is ilyen mennyiségben, másnapra szépen újraképződött.

Mi a rosseb? Ki a rosseb?
Az első teóriánk az volt, hogy egy pici madár a tettes, melynek a farktolla ugyanolyan hosszú, mint a teste, mely egyszer ott éjszakázott a gerenda és a fal találkozásánál, és úgy tűnt, végleg be óhajt ott rendezkedni, de túl közelinek ítélte a jelenlétünket és zavarónak a ki- és bejárkálásunkat. Ezért (dühöngve?) elköltözött a szemközti – most használaton kívüli – etetőbe. (Nagyon okosan: egy fél kókuszhéj, mely felülről, eső és támadások ellen fedett/védett, ugyanakkor szabad kirepülési lehetőséget rejt, sőt hintázni is lehet benne), és bosszúból tett alánk (a gerendán mégis csak tágasabb, kényelmesebb, ámbár hintának nem alkalmas).

Emellett szólt az érv, hogy nagyobb testű madárnak a terasz teteje alatt azért szűkebb a hely, különösen startolásra. És itt a motívum is kézenfekvőnek látszott.

A feleségem természetesen a szarkákra szavazott (az utolsóként említett érvek ellenére), és magam is hajlamos voltam egyetérteni!
Mi gyűlöljük őket (ámbár Isten teremtményei), ők pedig minket. És szigorú bosszút álltak, mellyel, úgy látszik, most, a megjelenésünk után sem akarnak felhagyni.

Rasszistáék szokása szerint tehát bármiféle bizonyíték nélkül, sőt ellenérv dacára rájuk kentük az egész balhét.
Különösebb retorziót (sárga csillag, gettó, Ku-Klux-Klán és társai) nem terveztünk, remélve, hogy folytonos jelenlétünk a teraszon elégséges lesz.
Meg egyáltalán! Mi a fenét tehetnénk?

Ma délben, ebéd után a ház felé közeledve döbbenten láttam, hogy vagy nyolc galamb és gerle vegyesen (pedig nem kedveli egymást a kétfajta) húz el a tetőről, melyek ott szemmel láthatóan be kívántak rendezkedni. És egyikük a tető alól startolt.

Mi a rosseb! A galambok a bűnösök! Rájuk nem gondoltam. Pedig Picassóval, sőt a zsidó és keresztény szimbólumokkal (galamb az olajlevéllel/olajággal) ellentétben a galamb egyáltalán nem alkalmas a béke jelképének, lévén rohadt agresszív jószág!

Tehát lelepleződött a galád, huligán társaság! Két gerle és három galamb járt eddig hozzánk rendszeresen. Úgy látszik, ide, a Kánaánba csődítették a haverokat is. Jótett helyébe…

Csak azt sajnálom, hogy nem a szarkák voltak!

Megpróbálom úgy memorizálni a történteket, hogy mégis!
Akkor, ha már meggyőztem magam, és elhiszem ezt az új verziót, majd átírom e cikket.

vélemény
kert
állatok
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.08.13. - 18:27
8
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Négy éve van rendeleti kormányzás Magyarországon, ami miatt ma megint balhé van a parlamentben

    Négy éve van rendeleti kormányzás Magyarországon, ami miatt ma megint balhé van a parlamentben

  • Ókovács Szilveszter egy páholyból jelentette be a közönségnek kedd este, hogy a zenekar sztrájkol

    Ókovács Szilveszter egy páholyból jelentette be a közönségnek kedd este, hogy a zenekar sztrájkol

  • Hadházy Magyarról: Hiteltelen, ha valaki azonnal önmagát nevezi meg ennek a rendszernek a lebontójaként

    Hadházy Magyarról: Hiteltelen, ha valaki azonnal önmagát nevezi meg ennek a rendszernek a lebontójaként

  • Lesöpörte a Fidesz a gyermekek ügyét, 14 év alatt egyetlen ellenzéki javaslat sem jutott el szavazásig a parlamentben

    Lesöpörte a Fidesz a gyermekek ügyét, 14 év alatt egyetlen ellenzéki javaslat sem jutott el szavazásig a parlamentben

  • Magyar Péter sajtótájékoztatót tartott a főügyészség épületénél

    Magyar Péter sajtótájékoztatót tartott a főügyészség épületénél

  • Vitézy Dávid vitára hívta az összes főpolgármester-jelöltet

    Vitézy Dávid vitára hívta az összes főpolgármester-jelöltet

  • A benzinesek és a dízelesek sem úszták meg az áremelést pénteken

    A benzinesek és a dízelesek sem úszták meg az áremelést pénteken

  • Szlovák elnökválasztás: egy valamit elképzelhetetlennek tart a magyar jelölt

    Szlovák elnökválasztás: egy valamit elképzelhetetlennek tart a magyar jelölt

  • Az örmény miniszterelnök háborúval fenyegette meg Azerbajdzsánt

    Az örmény miniszterelnök háborúval fenyegette meg Azerbajdzsánt

  • Tovább csökken az olaj ára

    Tovább csökken az olaj ára

  • Leáldozott a lakáshitel-kamatcsökkentéseknek

    Leáldozott a lakáshitel-kamatcsökkentéseknek

  • Magyar Péter ma megy az ügyészségre, ha nem a Schadl-ügyről kérdezik, kérni fogja, hogy hallgassák meg abban is

    Magyar Péter ma megy az ügyészségre, ha nem a Schadl-ügyről kérdezik, kérni fogja, hogy hallgassák meg abban is

  • Kilátástalan helyzetbe kerültek a gazdák Magyarországon

    Kilátástalan helyzetbe kerültek a gazdák Magyarországon

  • Óriási szélhajtóművekkel rendelkező teherhajókat építenek

    Óriási szélhajtóművekkel rendelkező teherhajókat építenek

  • Hirtelen 9000 dollár alá zuhant a bitcoin árfolyama

    Hirtelen 9000 dollár alá zuhant a bitcoin árfolyama

  • A bicskei önkormányzat szerint a média a városimázs csökkentésére használja a pedofíliát

    A bicskei önkormányzat szerint a média a városimázs csökkentésére használja a pedofíliát

  • Pankotai Lili tüntetni fog a Fővárosi Nyomozó Ügyészségnél, amíg Magyar Pétert meghallgatják odabent

    Pankotai Lili tüntetni fog a Fővárosi Nyomozó Ügyészségnél, amíg Magyar Pétert meghallgatják odabent

  • Tarlós István sötétbe került Vitézy Dávid jelölése miatt, de soha nem utálta őt

    Tarlós István sötétbe került Vitézy Dávid jelölése miatt, de soha nem utálta őt

  • Hatalmas adatszivárgás történhetett a Magyar Postánál a hétvégén

    Hatalmas adatszivárgás történhetett a Magyar Postánál a hétvégén

  • Elhunyt Paul Josef Cordes szentszéki bíboros, a fiatalok és a periférián élők szolgálója

    Elhunyt Paul Josef Cordes szentszéki bíboros, a fiatalok és a periférián élők szolgálója

  • Egy friss New York Times cikk cáfolja a „provokáció nélkül indított” háború narratíváját

    Egy friss New York Times cikk cáfolja a „provokáció nélkül indított” háború narratíváját

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element