A Jobbik-Konzervatívok frakcióvezetője szerint az Iparkamara által beszedett közel 5,2 milliárd forint egy ellenszolgáltatás nélkül beszedett sarc. Az ellenzéki politikus népszavazással törölné el az évi 5000 forintos kötelező tagdíjat.
Lukács László György, a Jobbik-Konzervatívok frakcióvezetője szombaton a 5000 forintos iparkamarai tagsági díj eltörlésével kapcsolatos népszavazásáról tartott sajtótájékoztatót Békéscsabán. A politikus az ügy sikere érdekében bejárja az országot, hogy helyben győzze meg a magyar kisvállalkozásokat annak fontosságáról, hiszen nekik számít legtöbbet ez a mindenféle ellenszolgáltatás nélkül beszedett sarc.
A konzervatív párt országgyűlési képviselője ma délelőtt amellett a STOP5000 című népszavazási kezdeményezése mellett gyűjtötte az aláírást, amelynek célja, hogy a vállalkozásoknak kötelező 5000 forintos kamarai hozzájárulást eltöröljék.
Lukács elmondta:
Azért indította el a vállalkozások érdekében a kezdeményezését, mert pártjával együtt úgy ítélte meg, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarának kötelezően befizetendő ötezer forintért cserébe a vállalkozások semmilyen érdemi segítséget nem kapnak.
A népszavazási kezdeményezés helyzetéről elmondta, hogy „átverekedte magát a jogi buktatókon”, mind a Kúriát, mind az Alkotmánybíróságot megjárta már. Most a rendelkezésünkre álló nem egészen 120 napban összesen 200 ezer aláírást kell összegyűjteni.
Békéscsabára is azért érkeztem a mai napon, és azért gyűjtjük az aláírásokat, hogy a vállalkozásoknak, illetve mindenkinek, aki ezt az ügyet támogatja, és szeretne aláírni, annak lehetősége legyen ezt az ügyet eljuttatni népszavazásra - fogalmazott.
Lukács László György néhány példát is felhozott, amelyek mutatják, hogy mennyire haszontalan a kötelező kamarai tagság és az ezután fizetendő hozzájárulás. A népszavazás kezdeményezője rámutatott: a kamara által beszedett közel 5,2 milliárd forintból Parragh Lászlóék 230 millió forintért olyan chatbotot vásárolnak, ami pár tíz euróért elérhető a piacon.
Százmilliókért repked Parragh László, sőt olyan székházat bérelnek, amelynek az éves bérleti díja is közel 100 millió forint, de a propagandamédiát is sikeresen támogatja a kamara a vállalkozások pénzén
– sorolta a felháborító példákat az ellenzéki politikus.
A Covid-járvány időszakát, a gáz és a villany árának extrém emelkedését különösen beszédes példaként említette, hiszen a kamara akkor semmilyen segítséget nem nyújtott azoknak a vállalkozásoknak, akik sorra kényszerültek bezárni.
Az 5000 forint eltörlését célzó kampány január 22-én indult és várhatóan első körben április 20-ig tart majd. Az idei önkormányzati és EP-választási kampány okán azonban szünetel a gyűjtés június 9-ig, majd a nyár közepéig újból folytatódik - mondta a jobbikos politikus.
A kezdeményezést egyébként online is alá lehet írni a STOP5000.hu oldalon. (Alfahír)