Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Irán öngólt lőtt a támadással

    Irán öngólt lőtt a támadással

  • Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

    Havi 20 milliárd forinttal nő a kórházak adóssága

  • Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

    Letartóztatták Jay Leno egyik kedvenc szerelőjét

  • Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

    Belügyi szigor a testnevelésben: veszélyben az iskolai sportkörök és kisebb sportegyesületek

  • Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

    Motorosokat áldottak meg az erdélyi Tolvajos-tetőn

  • Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

    Bezárt az állami pénzből tuningolt vidámpark, amit maga Rogán adott át

  • Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

    Több mint 300 kilométer per órás sebességgel, függőlegesen csapódhatott a földbe a Ráckeresztúrnál lezuhant repülőgép

  • Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

    Orbán bejelentett valamit, Magyar Péter pedig az óvóhelyekről kérdezte

  • Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

    Majka: Nem arra adtunk felhatalmazást az országainkat irányító politikusoknak, hogy uszítsanak, gyűlöletet keltsenek

  • Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

    Földrengés volt a magyar határ közelében, sok helyen lehetett érezni

  • Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

    Vége a rendhagyó hegyvidéki előválasztásnak, több mint hatezren szavazhattak

  • Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

    Közeledik a hidegfront, heves zivatar is lehet

  • Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

    Békés megyében kezdi országjárását Magyar Péter

  • Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

    Drogpolitikáról vitázna Deutsch Tamással a Kutyapárt a marihuána világnapján

  • Kína csődközelben

    Kína csődközelben

  • A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

    A Momentum a kutyapártos Kovács Gergely letartóztatásával riogat

  • Magyar Péter meghámozta a lufit

    Magyar Péter meghámozta a lufit

  • A zöld energia mítosza

    A zöld energia mítosza

  • Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

    Nem véletlenül nem nyúlt bele a Nemzeti Választási Iroda Magyar Péter „pártbulijába”

  • Melyik a legjobb a hatból?

    Melyik a legjobb a hatból?

  • Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

    Azért volt nálunk átlagon felül drága az élelmiszer, mert megnövelték a forgalmi adókat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element