Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nem mindennapi zsinat kezdődik Balog Zoltánnal a reformátusoknál

    Nem mindennapi zsinat kezdődik Balog Zoltánnal a reformátusoknál

  • Deutschnak nem tetszik Orbán bujkálós kampánya, de azért ő is bujkál

    Deutschnak nem tetszik Orbán bujkálós kampánya, de azért ő is bujkál

  • Már ultrahangos vizsgálat sincs az Oroszlányi Szakrendelőben, a betegek mehetnek Tatabányára

    Már ultrahangos vizsgálat sincs az Oroszlányi Szakrendelőben, a betegek mehetnek Tatabányára

  • Címlapkép forrása: Esős, kissé szeles és borongós szerda

    Esős, kissé szeles és borongós szerda

  • Eldugott közleményből derült ki, hogy tovább bővül a gödi Samsung-gyár

    Eldugott közleményből derült ki, hogy tovább bővül a gödi Samsung-gyár

  • A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület kapta az idei Laposföld-díjat

    A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület kapta az idei Laposföld-díjat

  • A közismerten oltásellenes szlovák kormánybiztos szerint az egyik Covid-vakcina igazából placebó

    A közismerten oltásellenes szlovák kormánybiztos szerint az egyik Covid-vakcina igazából placebó

  • Balázs Péter volt külügyminiszter: Putyin és a Nyugat sem bízik Orbán Viktorban

    Balázs Péter volt külügyminiszter: Putyin és a Nyugat sem bízik Orbán Viktorban

  • A Momentum szerint aljas húzást tett az MSZP, jogi lépéseket tesznek

    A Momentum szerint aljas húzást tett az MSZP, jogi lépéseket tesznek

  • Vidéki pusztulatot fotózott Magyar Péter

    Vidéki pusztulatot fotózott Magyar Péter

  • Nagy Márton benzinárstopot javasol

    Nagy Márton benzinárstopot javasol

  • Jogerősen is 8 évet kaphat a Dél-Koreába menekült, gyilkosággal vádolt csoportvezető

    Jogerősen is 8 évet kaphat a Dél-Koreába menekült, gyilkosággal vádolt csoportvezető

  • Vágó Gábor: Az illuzionista Whatever-pártja

    Vágó Gábor: Az illuzionista Whatever-pártja

  • A kormányszerint azért veszünk kevesebb élelmiszert, mert magasak a benzinárak

    A kormány szerint azért veszünk kevesebb élelmiszert, mert magasak a benzinárak

  • 1,4 milliárdos ingatlant adott az állam Balog Zoltán egyházkerületének

    1,4 milliárdos ingatlant adott az állam Balog Zoltán egyházkerületének

  • Orbán Viktor ellentmondásba bonyolódott

    Orbán Viktor ellentmondásba bonyolódott

  • Újra nőtt a tankerületek adóssága, a legnagyobb, 340 milliós tartozást a Belső-Pesti Tankerületi Központ halmozta fel

    Újra nőtt a tankerületek adóssága, a legnagyobb, 340 milliós tartozást a Belső-Pesti Tankerületi Központ halmozta fel

  • Halálos ítéletet küldtek Orbán Viktornak

    Halálos ítéletet küldtek Orbán Viktornak

  • Szerdán jöhet az adócsökkentés a benzinárak lenyomásához?

    Szerdán jöhet az adócsökkentés a benzinárak lenyomásához?

  • A kormány rémálma valóra válhat

    A kormány rémálma valóra válhat

  • Kis Mosolyok, Nagy Hatás: Egy Pedagógus Példája, Amely Felpezsdített Egy Közösséget

    Kis Mosolyok, Nagy Hatás: Egy Pedagógus Példája, Amely Felpezsdített Egy Közösséget

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element