Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták

    Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták

  • Jó ötletnek tűnt a Fidesz számára egy napon tartani a két választást, aztán jött Magyar Péter

    Jó ötletnek tűnt a Fidesz számára egy napon tartani a két választást, aztán jött Magyar Péter

  • A rendőrség szerint gond van az új Sió-zsilippel

    A rendőrség szerint gond van az új Sió-zsilippel

  • Viharosra fordul az idő

    Viharosra fordul az idő

  • Brutális drágulás érik az édességeknél

    Brutális drágulás érik az édességeknél

  • Olyan majálist tartott az ellenzéki összefogás a Városligetben, mintha a 2014-es kampány menne playbackről

    Olyan majálist tartott az ellenzéki összefogás a Városligetben, mintha a 2014-es kampány menne playbackről

  • Visszalépteti a Fidesz Schadl korábbi bizalmasát, ügyvédjét

    Visszalépteti a Fidesz Schadl korábbi bizalmasát, ügyvédjét

  • Bödőcs Tibor és Csákányi Eszter szatírajelenete

    Bödőcs Tibor és Csákányi Eszter szatírajelenete zseniális

  • Egymilliárdból élénkíti fel a kávéházi cigányzenét a kormány

    Egymilliárdból élénkíti fel a kávéházi cigányzenét a kormány

  • Pálmafákat ültettek Szegeden, vita lett belőle

    Pálmafákat ültettek Szegeden, vita lett belőle

  • Földrengés volt a szomszédban, Magyarországon is érezni lehetett

    Földrengés volt a szomszédban, Magyarországon is érezni lehetett

  • Medgyessy Péter: Magyarország sorsa az Európai Unió

    Medgyessy Péter: Magyarország sorsa az Európai Unió

  • Megkezdte működését a világ legmagasabban fekvő csillagvizsgálója

    Megkezdte működését a világ legmagasabban fekvő csillagvizsgálója

  • Politikai elemző: érdemes lenne többet aludnia Magyar Péternek

    Politikai elemző: érdemes lenne többet aludnia Magyar Péternek

  • Puzsér Róbert szerint csalnak a közvélemény-kutatók

    Puzsér Róbert szerint csalnak a közvélemény-kutatók

  • Otthonfelújítási támogatás: van amire egy nap maradt, másra egy hónap

    Otthonfelújítási támogatás: van amire egy nap maradt, másra egy hónap

  • Hatályon kívül helyezték az elsőfokú ítéletet aa pécsi buszperben, a Kúria dönthet a folytatásról

    Hatályon kívül helyezték az elsőfokú ítéletet aa pécsi buszperben, a Kúria dönthet a folytatásról

  • A munka ünnepe, a munkavállalók szolidaritási napja: Mit ünneplünk május elsején?

    A munka ünnepe, a munkavállalók szolidaritási napja: Mit ünneplünk május elsején?

  • Elképesztő luxusgép landolt Debrecenben

    Elképesztő luxusgép landolt Debrecenben

  • „Orbán szeretné macsónak beállítani magát, de a többiekhez képest valójában nagyon gyenge”

    „Orbán szeretné macsónak beállítani magát, de a többiekhez képest valójában nagyon gyenge”

  • A Dunakanyar leglátványosabb hajós felvonulása

    A Dunakanyar leglátványosabb hajós felvonulása

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element