Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Esztergomban jó döntést hoztak! Ja nem

Belföld
2023.06.19.
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Volt három buszmegálló, de egy felesleges. Hosszas előkészítés után döntést hoztak és azt a megállót szüntették meg, amelyiket inkább nem kellett volna.

Állítólag az önkormányzat erről is megkérdezte az itt élőket egy lakossági fórumon. De a lakossági fórum csak a nevében az, hiszen az esetek döntő többségében a döntéshozók kinyilatkoztatnak, a szürreális időpontban jelenlévők véleményeire meg majd írásban válaszolnak. Közben pedig a vitatott dolgok elkészülnek, általában úgy, ahogy eltervezték, a kritikák meg lassan elhalkulnak és minden rendben.

Esztergomban örökös mizéria a helyi járatú buszközlekedés megszervezése, mindig van valami külső ok, amivel leplezhetik a döntéshozók az inkompetenciájukat. Pedig elég lenne egyszer egy „valódi” konzultációt tartani, még a tervezés előtt. Felfoghatatlan, hogy miért nem lehet ezt a két dolgot megcserélni. Először konzultálunk, utána tervezük – nem annyira bonyolult.

Az új menetrend segíti lekésni az ingázóknak a vonatot

A legutóbbi menetrend-változás járatkimaradást szült, de egy friss Facebook-poszt szerint nem átmenetileg, hanem örökre.

Hogyan szúrjunk ki 14 kisvállalkozóval Esztergomban?


A sárgával jelölt megálló megszűnt, a piros megálló marad, a zöld pedig úgy jó, ahogy van. - Forrás: Google Earth

Esztergom városközpontjában három buszmegálló volt az elmúlt 30 évben, amelyek közül egy feleslegessé vált az önkormányzat számításai szerint. Az egyik megálló egy szép nagy kanyar külső ívén került kialakításra, ahová két csuklós autóbusz is be tudott állni egy időben úgy, hogy nem zavarták a forgalmat. A másik buszmegálló meg amolyan „tradicionális”, azaz, pontosan szemben van a másikkal. A különbség csak annyi, hogy az egyik oldalon van autóbuszöböl, a másik oldalon pedig játszani kell a festékkel, hogy legyen, mert amúgy hely sincs sok.


Na melyik buszmegállót szüntette meg az önkormányzat? Hát persze, hogy azt, amelyik helyzeténél fogva alkalmasabb lett volna a funkcióra. De hát, mint önkormányzati forrásból megtudtuk, a

buszmegállóknak szemben kell lenniük egymással.

A közútba erőszakolt megállóval kapcsolatban sok elégedetlenséget hallani. Az egyik vállalkozó lapunknak elmondta, hogy

Jó ötlet! Előttem 14 vállalkozó életét keseríti meg, nem tud a pékség pakolni, ez élelmiszer, nem lehet az utca túloldaláról hordani. Négy webáruház működik, különböző futár céggel, nem tudják felvenni a csomagjainkat. Arról pedig már nem is beszélve, hogy ismerve az emberek kényelmét, nem tudjuk a vásárlóinknak biztosítani, hogy "beálljanak" az üzletünkbe, amit például a multi áruházak ki tudnak használni.

A helyi tömegközlekedés dugókat okozhat

Az önkormányzat arra is kidolgozott egy megoldást, hogy a szűk utcákat hogyan lehet bedugítani. Számos helyre telepítettek öböl nélküli megállókat, tiszta Balkán (ja már nem – a szerk.), ahogy a busz egyszer csak megáll. Ez főleg a reggeli és délutáni csúcsban okoz idegörlő perceket a közlekedőknek.
Ez a koncepció is remekül mutatja, hogy akik a döntéseket hozzák, „értenek hozzá”.

Esztergom
helyi közlekedés
buszmegálló. menetrend
Profile picture for user Juhász Máté
Juhász Máté
Publikálva 2023.06.19. - 10:16
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Kora nyárias hétvége, záporokkal, zivatarokkal

    Kora nyárias hétvége, záporokkal, zivatarokkal

  • Drámaian romlik Karsai Dániel állapota

    Drámaian romlik Karsai Dániel állapota

  • Magyar Péter szerint nem biztos, hogy 2026-ig kell várni a következő választásra

    Magyar Péter szerint nem biztos, hogy 2026-ig kell várni a következő választásra

  • Börtönbe megy a Mini Magyarország-per három vádlottja

    Börtönbe megy a Mini Magyarország-per három vádlottja

  • Gáspár Evelin Járóka Lívia asszisztenseként dolgozik

    Gáspár Evelin Járóka Lívia asszisztenseként dolgozik

  • Újabb Tisza-jelölteket jelentettek be a fővárosban

    Újabb Tisza-jelölteket jelentettek be a fővárosban

  • Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének

    Kulka Jánost választották a Nemzet Színészének

  • Úgy tűnik, mégsem a Tisza Párt színeiben indul a Színes Erzsébetváros jelöltje

    Úgy tűnik, mégsem a Tisza Párt színeiben indul a Színes Erzsébetváros jelöltje

  • Fideszes politikust vádol egy volt fidelitasos szexuális bántalmazással

    Fideszes politikust vádol egy volt fidelitasos szexuális bántalmazással

  • Nagy a baj, már két hónapja nőnek az élelmiszerárak

    Nagy a baj, már két hónapja nőnek az élelmiszerárak

  • Magyar Péter nyugíjba küldené Orbán Viktort

    Magyar Péter nyugíjba küldené Orbán Viktort

  • Fájni fog az autósoknak Orbánék új benzinmatekja

    Fájni fog az autósoknak Orbánék új benzinmatekja

  • A Fidesz szerint kitiltották Orbán Viktort a csepeli önkormányzat lapjából

    A Fidesz szerint kitiltották Orbán Viktort a csepeli önkormányzat lapjából

  • Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

    Rekordon a személyi kölcsönök, ismét 100 milliárdnál a lakáshitelek

  • Óriási bejelentést tett Nagy Márton Hévízen, csak senkit nem érdekelt

    Óriási bejelentést tett Nagy Márton Hévízen, csak senkit nem érdekelt

  • Perintfalvi Rita: Az egyháznak ki kellene mondania, hogy égbekiáltó bűn a munkások bérének visszatartása

    Perintfalvi Rita: Az egyháznak ki kellene mondania, hogy égbekiáltó bűn a munkások bérének visszatartása

  • Nem titkolhatja tovább az Orbán-kormány ezt az adatot

    Nem titkolhatja tovább az Orbán-kormány ezt az adatot

  • Magyarból a politika lovagja, Orbánból a politika betyárja lett!

    Magyarból a politika lovagja, Orbánból a politika betyárja lett!

  • Dobogós helyekkel kezdett Tim Gábor a Eset GT Sprint bajnokságban

    Dobogós helyekkel kezdett Tim Gábor a Eset GT Sprint bajnokságban

  • Nem hosszabbították meg Udvaros Dorottya szerződését, 22 év után otthagyja a Nemzeti Színházat

    Nem hosszabbították meg Udvaros Dorottya szerződését, 22 év után otthagyja a Nemzeti Színházat

  • Két újabb Duna-híd tisztul meg a hétvégén

    Két újabb Duna-híd tisztul meg a hétvégén

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element