Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Külföldön két kézzel szórják a pénzüket

Belföld
2023.12.07.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
11

A magyarok az idén már 1200 milliárd forintot költöttek el külföldön.

Többször utaztunk és sokkal több napot töltöttünk július-szeptemberben külföldi utazásokon, mint tavaly ilyenkor. Az egy évvel korábbinál folyó áron 50 százalékkal többet, 610 milliárd forintot költöttünk külföldön szállásra, szolgáltatásokra, üzemanyagra és étkezésre. Az idei kilenc havi, rekord összegű, 1200 milliárdos költés már jóval meghaladja a tavalyi egész évest - írja a friss adatokat elemző Bank360.hu.

Az idei harmadik negyedévben a magyar állampolgárok több mint 6,3 millió alkalommal utaztak külföldre, 15 százalékkal többször, mint egy évvel korábban. Az egynapos utazások száma 18 százalékkal, a többnaposoké 11 százalékkal bővült - derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) most közzétett adataiból. Zömmel európai országokba utaztunk (6,2 milliószor).

A legtöbb időt

  1. Görögországban (3,4 millió napot),
  2. Horvátországban és Ausztriában (2,6-2,6 millió napot),
  3. Németországban (2,1 millió napot),
  4. Olaszországban (1,4 millió napot) és
  5. Romániában (közel 1,1 millió) töltöttük.

Nagyot nőtt a kint tartózkodási idő

A többnapos utazás keretében külföldön töltött napok száma jelentősen, 29 százalékkal nőtt egy év alatt: 16,2 millióról 20,9 millió napra. Az egynapos utak 18 százalékkal, 3,7 millióra emelkedtek. Az idei harmadik negyedéves adatok már megközelítik a 2019-es turisztikai rekordév azonos időszakának számait: a külföldön tartózkodási idő 24,6 millió nap volt, ami  csak 4 százalékkal kevesebb a négy évvel korábbinál.

Rekord összeget költöttünk el külföldön

A Bank360.hu elemzéséből kiderül, hogy amíg a külföldön töltött napokban még csak utolérték a járvány előtti szintet a magyarok, a külföldi pénzköltésben viszont már rekordot döntöttek. Ennek oka az utazásszám és a kint tartózkodási idő növekedése mellett a külföldi szolgáltatások árának emelkedése lehetett. A forint árfolyama is befolyásolhatta az adatot, bár inkább csak a 2019-es adathoz képest, hiszen az idei árfolyam nem volt rosszabb, mint a háború után kialakult tavalyi. A magyarok minden eddiginél többet, 610 milliárd forintot költöttek el a nyári fő- és utószezonban a külföldi utazásaikon, ez folyó áron számolva 50 százalékkal több az egy évvel korábbi és 76 százalékkal a 2019-es turisztikai rekordév azonos időszaki költésének. Az idei első háromnegyed éves költés (összesen 1200 milliárd forint), már jóval meghaladja a tavalyi egész évest (1075 milliárd forint).

A magyar turisták július-szeptemberben a szálláshely- és vendéglátó-szolgáltatásokra fordították a legtöbb pénzt az egy- és többnapos utazásaikon, 188 milliárd forintot. Kulturális, sport- és egyéb turisztikai szolgáltatásokra közel 65 milliárd, élelmiszerre és italra 35 milliárd, üzemanyagra 27 milliárd, tartós és értékes fogyasztási cikkekre 24 milliárd, egyéb árucikkek vásárlására pedig 109 milliárd forint ment el.

A 610 milliárd forint több mint 90 százalékát, 563 milliárdot Európában költötték el a kiutazók, továbbá 26 milliárdot az Amerikai Egyesült Államokban és 14,5 milliárdot Ázsiában a KSH előzetes adatai szerint.

  1. Európán belül 95,5 milliárdot Görögországban,
  2. közel 69 milliárdot Ausztriában,
  3. 59 milliárdot Németországban,
  4. több mint 53 milliárdot Horvátországban és
  5. 40,4 milliárd forintot Olaszországban költöttük el.

A Bank360.hu-nak nyilatkozó turisztikai szakemberek is kiugró forgalmú évre, a hazai utazási irodák rekord bevételre számítanak. A magyarok külföldi utazási kedve ugyanis a koronavírus-járványt követően nem lankadt, aki megteheti vagy akár spórolni is hajlandó ezért, az infláció és a megélhetési költségek emelkedése ellenére is utazik.

A nyári tengerparti utazások után a síutak és “a télből nyárba” egzotikus utak is népszerűek.

KÜLFÖLD
pénzköltés
utazási szokások
helyszínek
friss felmérés
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.12.07. - 10:29
11
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Felvillant a remény: lehozhatják Suhajda Szilárd holttestét a Mount Everestről

    Felvillant a remény: lehozhatják Suhajda Szilárd holttestét a Mount Everestről

  • Milyen nyár vár ránk?

    Milyen nyár vár ránk?

  • Végre kisüt a nap és napról-napra melegszik az idő

    Végre kisüt a nap és napról-napra melegszik az idő

  • Mérni kezdték Rogánék Magyar Pétert

    Mérni kezdték Rogánék Magyar Pétert

  • Magyar Péter pártja 26 százalékon áll a biztos szavazók között

    Magyar Péter pártja 26 százalékon áll a biztos szavazók között

  • Megyessy Péter: Magyarország húsz év alatt az egyéves GDP-jének megfelelő EU-s forrást kapott

    Megyessy Péter: Magyarország húsz év alatt az egyéves GDP-jének megfelelő EU-s forrást kapott

  • Antall Péter szerint Magyar pártja nagyon sok szavazatot fog kapni

    Antall Péter szerint Magyar pártja nagyon sok szavazatot fog kapni

  • Lezárják a Rám-szakadékot a klímaváltozás miatt

    Lezárják a Rám-szakadékot a klímaváltozás miatt

  • A volt igazságügyi miniszter is szóba került Schadl Györgyék tárgyalásán

    A volt igazságügyi miniszter is szóba került Schadl Györgyék tárgyalásán

  • Dinamikus árplafont vezethetnek be az üzemanyagoknál

    Dinamikus árplafont vezethetnek be az üzemanyagoknál

  • Orbán Viktor megmondta, kik reszkethetnek

    Orbán Viktor megmondta, kik reszkethetnek

  • Péntektől mindkét üzemanyagfajta ára csökken

    Péntektől mindkét üzemanyagfajta ára csökken

  • Indulhat az eljárás Magyarország ellen a költségvetési hiány miatt

    Indulhat az eljárás Magyarország ellen a költségvetési hiány miatt

  • Elmaradt béremelés: soha nem látott egységben lépnek fel a bíróságok

    Elmaradt béremelés: soha nem látott egységben lépnek fel a bíróságok

  • Lecsapott a XII. kerületben ólálkodó keresztényellenes eszmékre a KDNP

    Lecsapott a XII. kerületben ólálkodó keresztényellenes eszmékre a KDNP

  • Nem érdemes tovább várni a lakáshitel-igényléssel

    Nem érdemes tovább várni a lakáshitel-igényléssel

  • Lakner Zoltán: Mélyponton a Fidesz, érdemtelen a DK

    Lakner Zoltán: Mélyponton a Fidesz, érdemtelen a DK

  • Lánya és felesége mellett egy exfideszes képviselőt is indít a csalással vádolt világbajnok kenus Szegeden

    Lánya és felesége mellett egy exfideszes képviselőt is indít a csalással vádolt világbajnok kenus Szegeden

  • Megállíthatatlan a pusztulás a Balatonon

    Megállíthatatlan a pusztulás a Balatonon

  • Magyar Péter péntekre tüntetést hirdetett

    Magyar Péter péntekre tüntetést hirdetett

  • 7,75%-ra csökkent a magyar alapkamat

    7,75%-ra csökkent a magyar alapkamat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element