Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Pálinkás József szerint akár funkcionális analfabéták is bekerülhetnek a pedagógusképzésbe

Vélemény
2024.07.27.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
25

Rekordszámú pedagógusjelöltről szólnak a hírek az idei felvételi eljárásban: a tanár, tanító pedagógusképzés a második legnépszerűbb lett a felvettek körében.

A szakemberek viszont a rendkívül alacsony bekerülési pontszámok miatt kongatják a vészharangot. Pálinkás Józsefnek a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökének véleménye szerint még ennél is rosszabb a helyzet. A  Pomuczné Nagy Ildikó  középiskolai tanár posztja alatt, Pálinkás József atomfizikus, egyetemi tanár, MTA rendes tagja, és volt elnöke a következőt írja kommentben: "Nem csupán a tanítóknál ilyen kétségbeejtő a helyzet. Sok szakon 250 pont alatti a határ. És a katonai szolgálatért kapott plusz pontokat még tekintetbe sem vette kedves Dr. Pomuczné Nagy Ildikó. Nagyon jó ez a kép! Jól bemutatja milyen szörnyű a helyzet. Magyarból kettes azért nagyon közel van a funkcionális  analfabétizmushoz   ." - írta a Magyar Tudományos Akadémia volt elnöke.  "Tulajdonképpen egy középiskolában mindenből kettes tanuló, mindenből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben" - fejtette ki Facebook-oldalán dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus.- számolt be a hrportál amely közölte mind a tanárnő, mind a volt akadémiai elnök véleményét.

 

"A tanítók ponthatárához.

224 ponttal már bárki felvételt nyerhet tanító szakra. Ez a pontszám alacsony, tényleg nagyon, de nagyon alacsony.
A képen látható egy példa, hogy hogyan tud összejönni ez a 224 pont.
(Egy tévedés miatt ki kellett cserélnem az eredeti képet. Persze, így sem biztató a helyzet, de azért árnyaltabb. Előzőleg a minden tantárgyból kettes osztályzatból jött ki a 224 pont, de többen figyelmeztettek, hogy valami nem stimmel. Utána néztem, ha valaki tényleg annyira gyenge tanuló, és minden alaptantárgyból kettes, a minimális pontszám eléréséhez neki is legalább a két választott tárgy osztályzata hármas-négyes-ötös kell legyen.)
Tehát, tulajdonképpen egy középiskolában minden alaptantárgyból kettes tanuló, minden kötelezőből kettesre érettségiző, mindenféle pluszpontok nélküli felvételiző elkezdheti a tanulmányait a tanítóképzőben!!!!!
Az is, aki hóhányó, és csupán amiatt marad majd ott, hogy papírja legyen egy felsőfokú oktatásról, miközben lehet, kettesekkel lavirozik ott is végig, és még a legrosszabb álmaiban sem fordul elő, hogy tényleg tanító legyen.
Ugyanakkor én nem törnék azok felett pálcát, akik tényleg TANÍTÓNAK készülnek, mert tanítottam tanító hallgatókat.
2+1 évet két tanítóképzőben is, matematika, matematika módszertan és természettudomány tantárgyakból.
Igazán jóravaló, tisztességes, igazán tanítónak készülő intelligens hallgatóim voltak.
Ami miatt alacsony pontszámmal kerülhetnek be, azt én rendszerhibaként definiálom.
Rendszerhiba a középiskolai oktatás, ahonnan kikerülnek.
Rendszerhiba a felsőoktatás elvárása, hogy bárki is jöhet, ha mégis tanító akarna lenni.
Rendszerhiba, hogy ha mégis végigcsinálja, és továbbra is kedvet érez ahhoz, hogy tanító legyen, éhbérért fog tanítani.
Mert, aki elvégzi a tanítóképzést, arról tapasztalataim alapján garantálom, hogy jól fogja csinálni, mert a magyar tanítóképzés még tartja magát. Tényleg tartja magát, bárki bármit is gondol, én belülről láttam a kollégák munkáját!
Mégis, egyre kevesebben fognak a hallgatók közül a pályán maradni, mert bármi másba is kezdenek, az abból származó jövedelemből nagyobb valószínűséggel fognak tudni megélni.
Ja, és akkor mi lenne, ha úgy lenne, mint pl Finnországban, ahol a tanítóképzőbe a felvételi ponthatár szinte minden egyéb szakhoz képest a legmagasabb? (Ugyanis a finnek, de más országok is elvárják, hogy a gyermekeiket tanítók a legmagasabban kvalifikált diákok közül kerüljenek ki.)
Mert arrafelé, de másfelé is, más civilizált országokban is fontos, hogy ki tanítja a gyermekeket írni, olvasni, számolni.
Hát, nálunk ez nem annyira fontos.
Ez a valódi rendszerhiba.
Itt, Magyarországon, a XXI. században, ahol az átlag szülő átlag gyermekének az átlag alatti oktatás is meg kell feleljen, mert nem kaphat mást, mert nincs más.
Semmi más, csak rendszerhiba. És nekünk ez is jó, mert mi ezt is tűrjük, mert a gyerek valahogy mégsem annyira számít. Akinek meg számít, az fizessen magániskolát, korrepetálást, .... Ha megteheti."

 - olvasható dr. Pomuczné Nagy Ildikó oktatásmódszertan-kutató pedagógus Facebook oldalán.

Címlapkép forrása:
FELVÉTELI
pedagógus
TANÍTÓ
PONTHATÁR
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.27. - 06:35
25
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Újra polgármester lenne a vak komondoros Balogh József

    Újra polgármester lenne a vak komondoros Balogh József

  • Veszedelmes vérszívók telepedtek meg Magyarországon

    Veszedelmes vérszívók telepedtek meg Magyarországon

  • Félmilliós fizetésemelést kapott Orbán Ráhel barátnője

    Félmilliós fizetésemelést kapott Orbán Ráhel barátnője

  • Molnár Áron Fidesz-szimpatizánsokba botlott

    Molnár Áron Fidesz-szimpatizánsokba botlott

  • Fideszes polgármester vallott a Fidesz országgyűlési képviselőjére

    Fideszes polgármester vallott a Fidesz országgyűlési képviselőjére

  • Itt a független benzinkutasok válasza a kormány ultimátumára

    Itt a független benzinkutasok válasza a kormány ultimátumára

  • Április utolsó vasárnapján ételt osztanak Debrecenben

    Április utolsó vasárnapján ételt osztanak Debrecenben

  • Egyre jobb idő lesz

    Egyre jobb idő lesz

  • Elutasították a tízmilliókkal megkent budapesti tankerületi gazdasági vezető fellebbezését

    Elutasították a tízmilliókkal megkent budapesti tankerületi gazdasági vezető fellebbezését

  • Szíjj László cége építheti a valaha volt legdrágább Duna-hidat Magyarországon

    Szíjj László cége építheti a valaha volt legdrágább Duna-hidat Magyarországon

  • Nőtt a drága kabriók iránti kereslet

    Nőtt a drága kabriók iránti kereslet

  • Gulyás Gergely: Magyar Péter nem hülye

    Gulyás Gergely: Magyar Péter nem hülye

  • Hadházy Ákos erkölcsi dillemába került Magyar Péterrel kapcsolatban

    Hadházy Ákos erkölcsi dillemába került Magyar Péterrel kapcsolatban

  • Szijjártó a magyar és azeri barátságot méltatta

    Szijjártó a magyar és azeri barátságot méltatta

  • Több sebből vérzik az Orbán-kormány törvényjavaslata, semmi köze nincs a valódi gyermekvédelemhez

    Több sebből vérzik az Orbán-kormány törvényjavaslata, semmi köze nincs a valódi gyermekvédelemhez

  • A verés módjaira okítja a szülőket egy vallásos nevelési könyv

    A verés módjaira okítja a szülőket egy vallásos nevelési könyv

  • Halálos vírus maradványait mutatták ki a bolti dobozos tejekben

    Halálos vírus maradványait mutatták ki a bolti dobozos tejekben

  • Váltás a NER-kommunikáció csúcsain

    Váltás a NER-kommunikáció csúcsain

  • Nyilvántartásba vette a HVB Kazincbarcikán a Városvédők Egyesület polgármester- és képviselőjelöltjeit

    Nyilvántartásba vette a HVB Kazincbarcikán a Városvédők Egyesület polgármester- és képviselőjelöltjeit

  • Meghátrálhat a Fidesz, mégsem lehet eladásra kötelezni bizonyos vállalatok tulajdonosait

    Meghátrálhat a Fidesz, mégsem lehet eladásra kötelezni bizonyos vállalatok tulajdonosait

  • Az államtitkár szerint nem kell megindokolniuk, hogy miért rúgták ki Tarr Zoltánt, miután felszólalt Magyar tüntetésén

    Az államtitkár szerint nem kell megindokolniuk, hogy miért rúgták ki Tarr Zoltánt, miután felszólalt Magyar tüntetésén

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element