Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

A Lausitzringen kétszer is dobogón ünnepelt Tim Gábor 

Sport
2024.07.04.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
27

Az Eset Cup a németországi Lausitzringen folytatódott az elmúlt hétvégén.

A GT Sprint bajnokságban Tim Gábor a tabella második helyén várta a versenyeket. A számára ismeretlen pályával hamar összebarátkozott és két harmadik hellyel megőrizte a második helyét a bajnokság GTX kategóriájában.

A 2024-es Eset Cup szezon negyedik versenyére került sor a németországi Lausitzringen, ahol a Tim Gábor hétszeres bajnok versenyző még sosem járt. A szezon feléhez érkezett a sorozat, így nagyon fontos volt, hogy sikeres hétvégét teljesítsen a vanyarci versenyző, lehető legtöbb pontot gyűjtve.

Hihetetlen, milyen gyorsan megy az idő. Nemrég még arról álmodoztam, hogy talán sikerül beülnöm a GFS Racing által felkészített Lotus Exige V6-ba és most itt vagyok már a negyedik forduló helyszínén. A Lausitzring ismeretlen volt számomra eddig, persze szimulátoron az alapokat megtanultam és rengeteg onboard videót néztem meg, főleg a DTM-es pilótáktól. Fantasztikus ez a helyszín, nemcsak azért mert eredetileg ez egy ovál pálya, a méretei is döbbenetesek. Sokkolt, hogy akkora a boxutca, mint máshol egy teljes paddock. A nyomvonala, a belső technikás rész pedig kedvez nekünk.

- mesélte Tim az első körök után.

A Lausitzring eredetileg úgy épült, hogy az amerikai sorozatok (Indycar, Nascar) itt futhassanak európai versenyeket, ez meg is történt, ám egy baleset beárnyékolta a pálya megítélését. 2001-ben itt szenvedett borzalmas balesetet Alex Zanardi a 2 mérföldes ovál pályán. Azóta a pályát átalakították és csak egy részét használják az ovál résznek.

Első dolgom volt, hogy elsétáltam ahhoz a kanyarhoz ahol a baleset történt. Zanardi egy ikon az autósportban, látni akartam a helyet ahol az a szörnyű baleset történt. Az ovál rész most is megvan, sőt teljesen verseny-kész, ki tudja, lehet néha futnak itt is versenyeket. A mi versenyeink a GP nyomvonalon voltak, ahol a DTM is megy. Két részén használtuk a pálya ovál részét, de az első kanyar után már a kialakított technikás részen mentünk. Ez nekem kedvezett, mert motorerőben még nem fejlődtünk és az 370 lóerős motor a kocsiban a leggyengébb a mezőnyben továbbra is. De a beállítások terén nagyon sokat léptünk előre, a gumikezelési problémánk megszűnt, így nagyon jól épült fel a tempónk.

- nyilatkozta Tim az időmérés után.

Az időmérés egy dupla etap volt. A Q1-ben az első, a Q2-ben a második versenyre határozták meg a rajtsorrendet. Tim az első időmérésen a 13. időt autózta, a GTX kategória harmadikaként. Mivel a második időmérő edzésre már nem volt új gumija, nem tudott tovább gyorsulni, egy hellyel hátrébb kvalifikálta magát, a 14. helyre és a GTX negyedik pozíciójába. Az első versenyen nagy küzdelemben sikerült a 12. helyre előre jönnie és a GTX értékelésben a dobogó harmadik helyére állhatott fel.

Ez egy 4,3 km-es aszfaltcsík, ekkora pályákon 10 másodperc fölött volt a hátrányon az élmenő GT3-as autókkal szemben. Köszönhetően a csapat fejlesztéseinek, amivel sokkal jobb lett a gumikezelésünk, ez a hátrány 5-6 másodpercre csökkent. A verseny elején végig küzdelemben voltam egy másik Lotus-szal, mely 70 lóerővel volt erősebb a kocsimnál. Nagyszerű küzdelem volt, de végül legyűrtem, igaz egyszer összeütköztünk, de nem lett nagy baj. A kocsi annyira jól ment, hogy az időmérős körömet is jelentősen megjavítottam. A GT4-es autókat is elkaptam, sok jóval erősebb autóval tudtam tartani a lépést.

- mesélte Tim az első futam után.

A második futamon Tim egy hellyel hátrébbról indult, de végül megismételte az eredményt, újra 12. lett és a GTX-ben újra dobogóra állhatott.

A második versenyen már tartottam attól, hogy a gumik nem bírják tovább. Az időjárás sem kedvezett, 34-35 fok volt, a pálya hőmérséklete pedig 50 fok fölé melegedett. Meglepetésemre, nem befolyásolta jelentősen a tempómat. Igaz, kicsit tovább tartott, de újra előre jöttem a 12. helyre és ismét egy remek csatában tudtam megszerezni a GTX értékelés harmadik helyét.

- mesélte boldogan Tim a második futam után.

A négy hétvége nyolc versenye után Tim a GTX értékelésben a második helyen áll. Hátránya három pont, ami nem tűnik soknak, de mégis nehéz lesz innen előre lépnie.

Azt tudni kell, hogy a helyezések között kevés a pontkülönbség és ahhoz, hogy könnyen elkapjam a bajnokságot vezető KTM GTX pilótáját. A maradék három hétvégén már előtte kéne végeznem, minél többször. Mivel az autója 150 lóerővel erősebb, ez most lehetetlen. Többször is ekaptam rajtoknál, de utána lényegében kikerült az egyenesekben. Ha megjönnek a fejlesztések, a GFS Racing csapata már rakja is össze az új motort. De ez pénz kérdés. Egyszerre kell költenünk a versenyzésre és fejlesztésre. Ez nagyon nagy teher jelenleg, emiatt folyamatosan keresem az újabb támogatókat. Szerencsére már Németországban is volt két új szponzor a kocsin. Nekik és persze a csapatnak köszönhető, hogy még mindig versenyben vagyok a bajnoki címért. Köszönöm nekik!

- mondta Tim a hétvége lezárásaként.

A bajnokság augusztus elején folytatódik a csehországi Most pályán.

A bajnokság állása:

1. P. Koukola 39,5 pont
2. G. Tim 36,5 pont
3. C. Wimberger 12,5 pont
4. R. Kofler 12,5 pont
5. A. Konopka 12,5 pont
6. A. Herbeck 12,5 pont
7. T. Miniberger 9 pont
8. V. Mraz 9 pont
9. R. Andraczek 6 pont
Fotók: Angelo Poletto, Bende Imre
Tim Gábor
autósport
autóverseny
Lausitzring
Eset Cup 
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.04. - 19:09
27
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Incidensek a kecskeméti Mercedes-gyár figyelmeztető sztrájkján

    Incidensek a kecskeméti Mercedes-gyár figyelmeztető sztrájkján

  • Ők kaptak idén Kossuth-díjat

    Ők kaptak idén Kossuth-díjat

  • Menczer Tamás szerint David Pressman nem nagykövethez méltó beszédet mondott

    Menczer Tamás szerint David Pressman nem nagykövethez méltó beszédet mondott

  • Új, költséges dokumentum is kell januártól az ingatlanok adásvételénél

    Új, költséges dokumentum is kell januártól az ingatlanok adásvételénél

  • Mi történt Athénban? Karácsony Gergelynek, Szentkirályi Alexandrának, de még Orbán Viktornak is érdemes figyelnie

    Mi történt Athénban? Karácsony Gergelynek, Szentkirályi Alexandrának, de még Orbán Viktornak is érdemes figyelnie

  • Pressman nagykövet eddigi legkeményebb beszédében azt ígérte, az Egyesült Államok „cselekedni fog”

    Pressman nagykövet eddigi legkeményebb beszédében azt ígérte, az Egyesült Államok „cselekedni fog”

  • Hiába a jogerős ítélet, a minisztérium takargatja, hogyan vették meg Mészáros Lőrinc erőművét

    Hiába a jogerős ítélet, a minisztérium takargatja, hogyan vették meg Mészáros Lőrinc erőművét

  • Nyílt levélben szólította fel lemondásra Balog Zoltánt a bicskei exigazgató egykori áldozata

    Nyílt levélben szólította fel lemondásra Balog Zoltánt a bicskei exigazgató egykori áldozata

  • Felhők és napsütés

    Felhők és napsütés

  • 2,4 milliárd forintot követelnek vissza Németh Szilárdtól a csepeli birkózók

    2,4 milliárd forintot követelnek vissza Németh Szilárdtól a csepeli birkózók

  • A honvédelmi miniszter feleségéből főpolgármester-jelölt lett

    A honvédelmi miniszter feleségéből főpolgármester-jelölt lett

  • "89 nappal a választás előtt a Fidesznek nincs üzenete, csak hadüzenete Budapestnek"

    "89 nappal a választás előtt a Fidesznek nincs üzenete, csak hadüzenete Budapestnek"

  • Így épülget Mészáros Lőrinc magánegészségügyi birodalma

    Így épülget Mészáros Lőrinc magánegészségügyi birodalma

  • Újabb pozícióról mondott le Balog Zoltán

    Újabb pozícióról mondott le Balog Zoltán

  • Magyar Péter: "Tudom, ki áll a Schadl–Völner-ügy mögött"

    Magyar Péter: "Tudom, ki áll a Schadl–Völner-ügy mögött"

  • Elhunyt Szüts Miklós festőművész

    Elhunyt Szüts Miklós festőművész

  • TizenX: Diákokat vezényeltek a Petőfi-film vetítésére, aki nem ment el, igazolatlant kapott

    TizenX: Diákokat vezényeltek a Petőfi-film vetítésére, aki nem ment el, igazolatlant kapott

  • A külhoni magyaroknak írt levelet Orbán Viktor

    A külhoni magyaroknak írt levelet Orbán Viktor

  • Húsz emberrel a fedélzetén lezuhant egy orosz helikopter

    Húsz emberrel a fedélzetén lezuhant egy orosz helikopter

  • Új, elektromos önfelszedő célgépek is takarítják már a főváros utcáit

    Új, elektromos önfelszedő célgépek is takarítják már a főváros utcáit

  • Gyermekvédelmi törvénymódosítót nyújtott be a Momentum

    Gyermekvédelmi törvénymódosítót nyújtott be a Momentum

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element