Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

A Lausitzringen kétszer is dobogón ünnepelt Tim Gábor 

Sport
2024.07.04.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
27

Az Eset Cup a németországi Lausitzringen folytatódott az elmúlt hétvégén.

A GT Sprint bajnokságban Tim Gábor a tabella második helyén várta a versenyeket. A számára ismeretlen pályával hamar összebarátkozott és két harmadik hellyel megőrizte a második helyét a bajnokság GTX kategóriájában.

A 2024-es Eset Cup szezon negyedik versenyére került sor a németországi Lausitzringen, ahol a Tim Gábor hétszeres bajnok versenyző még sosem járt. A szezon feléhez érkezett a sorozat, így nagyon fontos volt, hogy sikeres hétvégét teljesítsen a vanyarci versenyző, lehető legtöbb pontot gyűjtve.

Hihetetlen, milyen gyorsan megy az idő. Nemrég még arról álmodoztam, hogy talán sikerül beülnöm a GFS Racing által felkészített Lotus Exige V6-ba és most itt vagyok már a negyedik forduló helyszínén. A Lausitzring ismeretlen volt számomra eddig, persze szimulátoron az alapokat megtanultam és rengeteg onboard videót néztem meg, főleg a DTM-es pilótáktól. Fantasztikus ez a helyszín, nemcsak azért mert eredetileg ez egy ovál pálya, a méretei is döbbenetesek. Sokkolt, hogy akkora a boxutca, mint máshol egy teljes paddock. A nyomvonala, a belső technikás rész pedig kedvez nekünk.

- mesélte Tim az első körök után.

A Lausitzring eredetileg úgy épült, hogy az amerikai sorozatok (Indycar, Nascar) itt futhassanak európai versenyeket, ez meg is történt, ám egy baleset beárnyékolta a pálya megítélését. 2001-ben itt szenvedett borzalmas balesetet Alex Zanardi a 2 mérföldes ovál pályán. Azóta a pályát átalakították és csak egy részét használják az ovál résznek.

Első dolgom volt, hogy elsétáltam ahhoz a kanyarhoz ahol a baleset történt. Zanardi egy ikon az autósportban, látni akartam a helyet ahol az a szörnyű baleset történt. Az ovál rész most is megvan, sőt teljesen verseny-kész, ki tudja, lehet néha futnak itt is versenyeket. A mi versenyeink a GP nyomvonalon voltak, ahol a DTM is megy. Két részén használtuk a pálya ovál részét, de az első kanyar után már a kialakított technikás részen mentünk. Ez nekem kedvezett, mert motorerőben még nem fejlődtünk és az 370 lóerős motor a kocsiban a leggyengébb a mezőnyben továbbra is. De a beállítások terén nagyon sokat léptünk előre, a gumikezelési problémánk megszűnt, így nagyon jól épült fel a tempónk.

- nyilatkozta Tim az időmérés után.

Az időmérés egy dupla etap volt. A Q1-ben az első, a Q2-ben a második versenyre határozták meg a rajtsorrendet. Tim az első időmérésen a 13. időt autózta, a GTX kategória harmadikaként. Mivel a második időmérő edzésre már nem volt új gumija, nem tudott tovább gyorsulni, egy hellyel hátrébb kvalifikálta magát, a 14. helyre és a GTX negyedik pozíciójába. Az első versenyen nagy küzdelemben sikerült a 12. helyre előre jönnie és a GTX értékelésben a dobogó harmadik helyére állhatott fel.

Ez egy 4,3 km-es aszfaltcsík, ekkora pályákon 10 másodperc fölött volt a hátrányon az élmenő GT3-as autókkal szemben. Köszönhetően a csapat fejlesztéseinek, amivel sokkal jobb lett a gumikezelésünk, ez a hátrány 5-6 másodpercre csökkent. A verseny elején végig küzdelemben voltam egy másik Lotus-szal, mely 70 lóerővel volt erősebb a kocsimnál. Nagyszerű küzdelem volt, de végül legyűrtem, igaz egyszer összeütköztünk, de nem lett nagy baj. A kocsi annyira jól ment, hogy az időmérős körömet is jelentősen megjavítottam. A GT4-es autókat is elkaptam, sok jóval erősebb autóval tudtam tartani a lépést.

- mesélte Tim az első futam után.

A második futamon Tim egy hellyel hátrébbról indult, de végül megismételte az eredményt, újra 12. lett és a GTX-ben újra dobogóra állhatott.

A második versenyen már tartottam attól, hogy a gumik nem bírják tovább. Az időjárás sem kedvezett, 34-35 fok volt, a pálya hőmérséklete pedig 50 fok fölé melegedett. Meglepetésemre, nem befolyásolta jelentősen a tempómat. Igaz, kicsit tovább tartott, de újra előre jöttem a 12. helyre és ismét egy remek csatában tudtam megszerezni a GTX értékelés harmadik helyét.

- mesélte boldogan Tim a második futam után.

A négy hétvége nyolc versenye után Tim a GTX értékelésben a második helyen áll. Hátránya három pont, ami nem tűnik soknak, de mégis nehéz lesz innen előre lépnie.

Azt tudni kell, hogy a helyezések között kevés a pontkülönbség és ahhoz, hogy könnyen elkapjam a bajnokságot vezető KTM GTX pilótáját. A maradék három hétvégén már előtte kéne végeznem, minél többször. Mivel az autója 150 lóerővel erősebb, ez most lehetetlen. Többször is ekaptam rajtoknál, de utána lényegében kikerült az egyenesekben. Ha megjönnek a fejlesztések, a GFS Racing csapata már rakja is össze az új motort. De ez pénz kérdés. Egyszerre kell költenünk a versenyzésre és fejlesztésre. Ez nagyon nagy teher jelenleg, emiatt folyamatosan keresem az újabb támogatókat. Szerencsére már Németországban is volt két új szponzor a kocsin. Nekik és persze a csapatnak köszönhető, hogy még mindig versenyben vagyok a bajnoki címért. Köszönöm nekik!

- mondta Tim a hétvége lezárásaként.

A bajnokság augusztus elején folytatódik a csehországi Most pályán.

A bajnokság állása:

1. P. Koukola 39,5 pont
2. G. Tim 36,5 pont
3. C. Wimberger 12,5 pont
4. R. Kofler 12,5 pont
5. A. Konopka 12,5 pont
6. A. Herbeck 12,5 pont
7. T. Miniberger 9 pont
8. V. Mraz 9 pont
9. R. Andraczek 6 pont
Fotók: Angelo Poletto, Bende Imre
Tim Gábor
autósport
autóverseny
Lausitzring
Eset Cup 
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.07.04. - 19:09
27
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Washington: van egy módja annak, hogy Ukrajna nyerje meg a háborút

    Washington: van egy módja annak, hogy Ukrajna nyerje meg a háborút

  • Whoopi Goldberg: Az idegenek már köztünk vannak, figyelnek minket

    Whoopi Goldberg: Az idegenek már köztünk vannak, figyelnek minket

  • Tanúként hallgatta ki Varga Juditot az ügyészség a Schadl-Völner ügyben

    Tanúként hallgatta ki Varga Juditot az ügyészség a Schadl-Völner ügyben

  • Elmaradhat az előválasztás a Belvárosban – a pártok és a jelöltek egymásra mutogatnak, miközben csak egy jelölttel lehet esélyük

    Elmaradhat az előválasztás a Belvárosban – a pártok és a jelöltek egymásra mutogatnak, miközben csak egy jelölttel lehet esélyük

  • Magyar Péter elmondta, miért nem kért még bocsánatot a NER-es múltja miatt

    Magyar Péter elmondta, miért nem kért még bocsánatot a NER-es múltja miatt

  • Az 1000 dollárért árult csodagyógyszert állítólag 5 dollár előállítani

    Az 1000 dollárért árult csodagyógyszert állítólag 5 dollár előállítani

  • Meghibásodás történt a Paksi Atomerőmű reaktoraiban

    Meghibásodás történt a Paksi Atomerőmű reaktoraiban

  • Volt ügyéssz: Van lehetőség belenyúlni a nyomozati anyagokba

    Volt ügyéssz: Van lehetőség belenyúlni a nyomozati anyagokba

  • Végre a személyi kölcsönöknél is beindult a kamatletörő verseny

    Végre a személyi kölcsönöknél is beindult a kamatletörő verseny

  • Török Gábor szerint a Varga-interjú Mónika Show volt

    Török Gábor szerint a Varga-interjú Mónika Show volt

  • Megtalálták a baltimore-i hídszerencsétlenség két halálos áldozatát

    Megtalálták a baltimore-i hídszerencsétlenség két halálos áldozatát

  • Lengyelországban házkutatásokat végeznek országszerte az előző kormány által létrehozott alapítvány miatt

    Lengyelországban házkutatásokat végeznek országszerte az előző kormány által létrehozott alapítvány miatt

  • Bárándy Péter: Amit Varga Judit mondott, felveti a bűnpártolás és a hivatali visszaélés gyanúját

    Bárándy Péter: Amit Varga Judit mondott, felveti a bűnpártolás és a hivatali visszaélés gyanúját

  • Locsogott Varga Judit, nem tudta tartani a száját

    Locsogott Varga Judit, nem tudta tartani a száját

  • Varga Judit csak a családi szennyest teregette ki Hajdú Péternek

    Varga Judit csak a családi szennyest teregette ki Hajdú Péternek

  • Dopeman: „Ha reggel 9 után megbukik a kormány, akkor is az Orbán seggét fogom nyalni”

    Dopeman: „Ha reggel 9 után megbukik a kormány, akkor is az Orbán seggét fogom nyalni”

  • Szakértő: Varga Judit mentegetőző posztját egy férfi írta

    Szakértő: Varga Judit mentegetőző posztját egy férfi írta

  • A „weimari hármak” Ukrajna megsegítésére sietnek

    A „weimari hármak” Ukrajna megsegítésére sietnek

  • Dízelmotoros megajachttal cirkál a klímavédelem élharcosa

    Dízelmotoros megajachttal cirkál a klímavédelem élharcosa

  • Nem szavazták meg a szülők, hogy a katolikus egyház legyen egy zuglói általános iskola fenntartója

    Nem szavazták meg a szülők, hogy a katolikus egyház legyen egy zuglói általános iskola fenntartója

  • A magyar ipar egy félkarú óriás

    A magyar ipar egy félkarú óriás

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element