Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

A NER ellopta a Balatont (is) a magyaroktól

Vélemény
2023.07.19.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
18

A Balaton a NER kivételezett milliárdos rétegének magánüdülőhelye lett, amely elérhetetlen az egyszerű magyar embereknek, amivel megfojtják a turizmust és a vendéglátást is.

A Balaton a nép üdülőhelyéből a NER-gazdagok, a strómanok, az oligarchák és a második vonalbeli milliárdosok, vazallusok, protekciósok magánüdülője lesz, elveszíti eddigi funkcióját. A NER-bárók felvásárolják a legjobb telkeket, házakat, üdülőket, elfoglalják a partot, kisajátítják a telkeket, lefoglalják a népszerű üdülőhelyeket, s felverik az árakat, amelyeket az egyszerű emberek nem tudnak megfizetni.

A Balaton kicsit olyan volt, mint a hétvégi telek, mindenki számára elérhető. Aki nem tudott külföldön nyaralni, a Balatonon mindig talált magának olcsóbb szállást, kempinget, kifőzdét, és elvitte a családot a Balatonra, amely képes volt egy családi nyaralás illúzióját kelteni. A kádári kisember a Balatonra járt, a Balaton levezette gőzt, mert elérhető maradt a legtöbb ember számára. Az igazi változások már korábban elkezdődtek, amikor elkezdték a Nyugatot majmolni, és eltűntek a legtöbb helyről a halsütők, a sült kolbászok, és felváltotta őket a drágább nyugati utánzatú junk food.

Ez is rontott a Balaton és a turimus helyzetén, a magyar ember nem szereti a hamburgert, a lángost, a sültkolbászt és a sültkeszeget szereti, mustárral, uborkával, almapaprikával. A vendéglősök magukat hozták rosszabb helyzetbe ezekkel a nyugatmajmoló helyekkel a jó kis balatoni kifőzdék helyett. De ezt még túl lehetett élni, még akkor is, ha a balatoni vendéglátósok a szezonnak számító három hónap alatt akarta megkeresni a másik kilenc hónap bevételét is.

Ám akkora csapást, mint az Orbán-banda még nem mértek a Balatonra. Az Orbán-rezsim első csapása még otthon éri a magyar embert, leginkább az inflációval, a reálbérek rekordszintű,  drasztikus csökkenésével, a családok elszegényedésével. Akinek pedig marad pénze, az inkább külföldre megy, mert eljutottunk oda, hogy külföldön is olcsóbb nyaralni, mint a Balatonnál. Nem mennek az emberek a Balatonra, mert mindenhol Mészáros Lőrinc vagy az Orbán-család sápolja meg őket, mindennek felment az ára, a fizetéseknek meg lement az értéke.

A jó helyek elérhetetlenek, mert azokat a csókosok már lenyúlták. Vannak részek, ahova be sem lehet jutni. Külföldi vendég nincs, mert ahhoz a Balaton nem elég vonzó és túlságosan drága. Ez is a NER-hiénák kiváltsága lett. Amikor nincs idejük valami külföldi luxusutazásra, akkor a Balatonon ejtőznek, a saját maguknak megteremtett és kiszakított luxus körülményei között. A magyarok pedig dögöljenek meg a kánikulában a gyerekeikkel. Mivel a belföldi kis pénzű turizmus elmarad, ez megöli a balatoni vállalkozókat is. A NER-lovagok és NER-lovaginák nem tartják el őket, mert ők nem azt fogyasztják, amit a kisember. A Balatont meg kellett volna hagyni az egyszerű embereknek menőzni. Annak volt egy hangulata.

Amikor az uralkodó pártnak felteszik a kérdést, a kormányszóvivőnek csúfolt hazugságautomaták megoldása a tagadás. Egyszerűen letagadják a valóságot, mintha semmi probléma nem lenne. A magyar ember pedig csak mesélni tud Tihanyról, amit elfoglaltak és felvásároltak az Orbán-rezsim haszonélvezői. A régi általános iskolai olvasókönyv jut eszünkbe, amely a Tanácsköztársaság 133 napjáról szólt, amikor a proletárgyerekek is bemehettek a gazdagok parkjába. Előtte a tóból halászták ki a kalácsot. Lassan idejutunk, a magyarokat kizárják saját országukból a NER-ivadékok.

Lehet, hogy proletárforradalom törli majd el ezeket az ingyenélő, vérszívó, tehetségtelen és nívótlan piócákat. Mindenesetre a Balaton ellopása és kisajátítása egy újabb szög a NER koporsójában. Erre még a Kádár-rendszerben is figyeltek, hogy valamit hagyjanak a kisembernek is, de az Orbán-maffiának minden kell, nincsenek tekintettel senkire és semmire. Az álmoskönyvek szerint ennek nem szokott jó vége lenni. (Amerikai Népszava)

Címlapkép: Balatonszemes 1984 nyarán - Forrás: Urbán Tamás/Fortepan
balaton
KÁDÁR
KISAJÁTÍTÁS
LOPÁS
ner
Orbán
RABLÁS
TOLVAJOK
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.07.19. - 06:52
18
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Aggasztó képződményeket találtak a Bajkál-tó mélyén

    Aggasztó képződményeket találtak a Bajkál-tó mélyén

  • Nyárias idővel indul a hét

    Nyárias idővel indul a hét

  • Az akciós bankbetét lesz az új állampapír?

    Az akciós bankbetét lesz az új állampapír?

  • “Eddig csak a gatyám hagytam ott, most már a vesém is” - küszködnek a megélhetéssel az egyetemisták

    “Eddig csak a gatyám hagytam ott, most már a vesém is” - küszködnek a megélhetéssel az egyetemisták

  • Nyomoznak az orvosi szolgálati lakásba beköltöző fideszes polgármester ellen

    Nyomoznak az orvosi szolgálati lakásba beköltöző fideszes polgármester ellen

  • Teljes napfogyatkozás látható az Egyesült Államok 15 államában

    Teljes napfogyatkozás látható az Egyesült Államok 15 államában

  • Deutsch Tamás: Győzelemre készülünk

    Deutsch Tamás: Győzelemre készülünk

  • A rendőrség becslése szerint 250 ezren voltak Magyar Péter Nemzeti Menetén

    A rendőrség becslése szerint 250 ezren voltak Magyar Péter Nemzeti Menetén

  • Rekord sok magyar lépett le az országból

    Rekord sok magyar lépett le az országból

  • Tévhit, hogy az autokráciák hatékonyak, a szabadságjogok korlátozása kimutathatóan árt a gazdaságnak

    Tévhit, hogy az autokráciák hatékonyak, a szabadságjogok korlátozása kimutathatóan árt a gazdaságnak

  • Pulai András: könnyen feláldozható jelölt kellett a Fidesznek Budapesten

    Pulai András: könnyen feláldozható jelölt kellett a Fidesznek Budapesten

  • A kormánymédia is beszámolt a szombati tüntetésről, csak elfelejtette megmutatni, mennyien voltak rajta

    A kormánymédia is beszámolt a szombati tüntetésről, csak elfelejtette megmutatni, mennyien voltak rajta

  • A Netflix után a Disney+ is lecsap a jelszómegosztókra

    A Netflix után a Disney+ is lecsap a jelszómegosztókra

  • Pellegrini 53,12 százalékos eredménnyel győzött, a részvétel 61 százalék fölött volt

    Pellegrini 53,12 százalékos eredménnyel győzött, a részvétel 61 százalék fölött volt

  • Csepeli György: Közös hazánkat nem innovációval és toleranciával, hanem kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik

    Csepeli György: Közös hazánkat nem innovációval és toleranciával, hanem kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik

  • Talpra Magyar Péter!

    Talpra Magyar Péter!

  • Államfocializmus

    Államfocializmus

  • Lehetne Magyarországon nagy vízerőművet építeni, de a kormány tervei túlzásnak tűnnek

    Lehetne Magyarországon nagy vízerőművet építeni, de a kormány tervei túlzásnak tűnnek

  • Tagadja Balásy Gyula propagandacége Magyar Péter és a Szabad Európa bűncselekményre utaló állításait és perrel fenyegeti a média egy részét

    Tagadja Balásy Gyula propagandacége Magyar Péter és a Szabad Európa bűncselekményre utaló állításait és perrel fenyegeti a média egy részét

  • Kéri László Magyar Péter tüntetéséről: A tömeg megélhette, hogy végre lehet nyíltan utálni a rendszert

    Kéri László Magyar Péter tüntetéséről: A tömeg megélhette, hogy végre lehet nyíltan utálni a rendszert

  • Tarr Zoltán Balog Zoltán helyett is bocsánatot kért

    Tarr Zoltán Balog Zoltán helyett is bocsánatot kért

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element