A Pókember hattyúdala
Sorozatban negyedik választását bukta el a Németh Szilárd-féle csapat júniusban. 2026-ra a Fidesz új jelöltet építhet fel Csepelen, nem kizárt, hogy a pártból kitúrt régi-új polgármester, Borbély Lénárd kerül nyerő helyzetbe a választókerületben.
„Ahogyan azt korábban is nyilatkoztam, június 9-vel a Németh Szilárddal való vitámat lezártnak tekintem. A csepeliek döntöttek. Németh Szilárdot soha nem bíráltam és nem is fogom olyanért, amiről nem tehet” – írta szűkszavúan és rejtélyesen Borbély Lénárd lapunk megkeresésére. Csepel újraválasztott polgármestere országosan is az egyik legnagyobb arányú, 67,38 százalékos győzelmet aratott a nyár elején, és csapata, a Közösen Csepelért Polgári Egyesület abszolút többséget hozott össze a képviselő-testületben (rajtuk kívül 2 kormánypárti, 2 összellenzéki, valamint egy kutyapárti képviselő jutott be).
Levelező tagozat
A XXI. kerületi választást azért is övezte nagy figyelem, mert a Fidesz-alelnöke és helyi választókerületi elnöke, a többszörös rezsibiztos Németh Szilárd évek óta konfliktusban állt egykori harcostársával, Borbély Lénárddal. Németh Szilárd mindent elkövetett, hogy a polgármestert megbuktassa. Mint szerte az országban megannyi fideszes helyi erős ember – sajátjaként kezelte a kerületet, beleértve az önkormányzatot is. A Borbély vezette kerületvezetés azonban nemegyszer ellenállt Németh kéréseinek. Kettejük küzdelme odáig fajult, hogy Németh feloszlatta a csepeli Fideszt, és amikor újjáalakította, Borbélyt és az egykori fideszes alpolgármestert, Ábel Attilát nem vette vissza. Nyilvános üzengetések, kölcsönös lejáratások, zűrös kerületi ügyek kísérték végig a kampányt.
Az, hogy a Fidesz csepeli polgármesterjelöltje – Németh Szilárd titkára –, Dudás Zoltán vereséget szenvedett, azt is jelentette, hogy a Németh vezette társaság 2014 óta zsinórban negyedik alkalommal vallott kudarcot a kerületben. Maga Németh Szilárd egyéni jelöltként az országgyűlési választásokon háromszor is alulmaradt az ellenzéki Szabó Szabolccsal szemben, június 9-én pedig Németh embere nagyon kikapott, mindössze 10,24 százalékot szerzett polgármesterjelöltként. A Fideszben nemigen méltányolják az ilyet, ráadásul miután Borbélyék megnyerték a választást, Ábel Attila kitálalt a belső feszültség eddig nem ismert részleteiről: szeptember végén megosztotta a nyilvánossággal azt a levelet, amelyet még Fidesz-tagként írt a csepeli Fidesz alelnökének, Fürcht Nórának. „Az, hogy [Németh Szilárd] orvosi értelemben elmebeteg-e, vagy csak szélsőségesen elmezavaros, lényegtelen. Ehhez orvos kellene. Te magad is fel tudnál sorolni vagy harminc esetet, amikor személyesen tapasztaltad a hazugságait, manipulációit, aljasságait. Annyi biztos, hogy tudatában van tetteinek, hiszen igyekszik minden szaros ügyet másokra kenni…” – fogalmazott. A levélben jelezte, Fürcht is részese a történetnek, mert szerinte egy általa kiküldött levélben Németh hűtlen kezelésre szólít fel. Egy szintén nyilvánosságra hozott mellékletben pedig Ábel Attila arról írt, hogy e kéréseket Borbéllyal elutasították. „2018 óta próbál bennünket megbuktatni, ellehetetleníteni, börtönbe juttatni. Mi június 9-én, a választás napján megkaptuk az elégtételt és elástuk a csatabárdot. Ő nem. Minden elképzelhető eszközzel, továbbra is fáradhatatlanul harcol ellenünk és a csepeliek ellen. A Fidesz alelnökeként és választókerületi elnökként ehhez megvan a hatalma.” Ábel Attila továbbá olyan személyeket említ, akiket feltételezése szerint Németh Szilárd rúgatott ki az állásukból, s mint írja, egyiküktől „Tusnádfürdőn atomrészegen még elnézést is kért”. Azt is állítja, voltak büntetőfeljelentések is ellenük, rendőrség rájuk hívása, „hazugságok, aljas szexpletykák és árulások végeláthatatlan sora. No meg sok százmillió forint, ami olyan cégekhez ment például közbeszerzések útján, amelyek leálltak, bebuktak az önkormányzati fejlesztéseken a 2019-es választás előtt.” (Magyar Narancs)