Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Legkevesebb 140 embert rúgnak ki októberben ettől a magyarországi multitól

Gazdaság
2023.09.21.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
30

A leépítések várhatóan novemberben és decemberben is folytatódnak.

Október közepén indul a nyíregyházi Electrolux-gyár csoportos leépítésének első hulláma, ahol a hírek szerint 143 embertől válnak majd meg – írja az Index.

Még februárban jelentették be, hogy 2024 januárjában leállítják a termelést a szabolcsi megyeszékhelyen lévő, 650 főt foglalkoztató hűtőszekrénygyárában.

Az Index arról számolt be, hogy a vállalat aktívan segíti az alkalmazottak elhelyezkedését, a régebb óta állományban lévők pedig a törvényileg előírtnál nagyobb mértékű végkielégítésre számíthatnak.

Szentpéteri Ferenc, az Electrolux Magyarország ügyvezető igazgatója a lapnak úgy nyilatkozott: 

A februári bejelentés óta augusztusban hat, szeptemberben négy munkavállaló távozott a létszámleépítés keretében az Electrolux nyíregyházi csapatából. A csoportos létszámleépítés első hulláma október közepén kezdődik, ebben várhatóan 143 munkatárs lesz érintett. A további csoportos létszámleépítések folyamatosak lesznek novemberben és decemberben.

Az ügyvezető elmondta, hogy a kollektív szerződésnek köszönhetően a végkielégítés mértéke a hosszabb munkaviszonnyal rendelkező kollégák esetében lényegesen meghaladja A munka törvénykönyve által előírtakat. 

Mindeközben a vállalat telephelyét is értékesítette: az Electrolux Group 38 millió euróért (kb. 14,5 milliárd forintért) a svéd hőszivattyúgyártó vállalatnak, a Qvantumnak adta el a nyíregyházi telephelyét. (Economx)

Címlapkép forrása: Haszon
electrolux
leépítés
qvantum
hűtőszekrény
Nyíregyháza
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.09.21. - 14:18
30
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Őrsi Gergely négy óriásplakát-helyet tudott bérelni a kampány idejére

    Őrsi Gergely négy óriásplakát-helyet tudott bérelni a kampány idejére

  • Magyar Péter: 24 százalékon állunk a biztos pártválasztók körében

    Magyar Péter: 24 százalékon állunk a biztos pártválasztók körében

  • Eljött az ideje Ukrajna NATO-csatlakozásának?

    Eljött az ideje Ukrajna NATO-csatlakozásának?

  • Dübörög a kampány Esztergomban

    Dübörög a kampány Esztergomban

  • Az állam által ideküldött csődbiztosokhoz kísérnék el a Fidesz pécsi polgármesterjelöltjét

    Az állam által ideküldött csődbiztosokhoz kísérnék el a Fidesz pécsi polgármesterjelöltjét

  • Megszólalt a külügy arról, hogy a Gazprom lehet a Fradi főszponzora

    Megszólalt a külügy arról, hogy a Gazprom lehet a Fradi főszponzora

  • Felhős, szeles idő lesz

    Felhős, szeles idő lesz

  • Mégsem városközpont épül a Bosnyák téren

    Mégsem városközpont épül a Bosnyák téren

  • Rekordmennyiséget tárazna be a rendőrség könnygázból

    Rekordmennyiséget tárazna be a rendőrség könnygázból

  • Závecz: Hatalmasat bukott a Fidesz egy hónap alatt

    Závecz: Hatalmasat bukott a Fidesz egy hónap alatt

  • A héten éjszakánként is folytatódik Budapest tavaszi nagytakarítása

    A héten éjszakánként is folytatódik Budapest tavaszi nagytakarítása

  • Gond van a Keleti pályaudvaron: reped az üvegfödém, már a MÁV is lépett

    Gond van a Keleti pályaudvaron: reped az üvegfödém, már a MÁV is lépett

  • Országjárásba kezdett Orbán Viktor

    Országjárásba kezdett Orbán Viktor

  • Puzsér Róbert kiakadt Gyurcsány Ferencékre

    Puzsér Róbert kiakadt Gyurcsány Ferencékre

  • A DK az összes egyéni választókörzetben ráindít a kutyapártos jelöltekre Hegyvidéken

    A DK az összes egyéni választókörzetben ráindít a kutyapártos jelöltekre Hegyvidéken

  • Ha ez így megy tovább, Európa lakhatatlanná válik

    Ha ez így megy tovább, Európa lakhatatlanná válik

  • Az USA sohasem tudta megakadályozni, hogy a szovjetek fejlett nyugati technológiához jussanak

    Az USA sohasem tudta megakadályozni, hogy a szovjetek fejlett nyugati technológiához jussanak

  • Magyarországon az egyik legnagyobb a költségvetési hiány

    Magyarországon az egyik legnagyobb a költségvetési hiány

  • Szerdától változik a gázolaj ára

    Szerdától változik a gázolaj ára

  • Orosz és kínai vendégmunkásoknak adna kedvezményeket az Orbán-kormány

    Orosz és kínai vendégmunkásoknak adna kedvezményeket az Orbán-kormány

  • Élesedik a kampány Győrben, már a rendőrség is beszállt

    Élesedik a kampány Győrben, már a rendőrség is beszállt

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element