Csődöt mondott az állami rendszer
Rendőrök foglalták le egy család kocsiját, miután kiderült: a szabályosan, autókereskedésből vásárolt autó lopott. Pedig az állami nyilvántartás szerint a családi autó előélete tiszta volt, a kormányablakban gond nélkül át tudták íratni. A négygyermekes apa azt mondta, hogy elszorul a szíve amikor meglátja az autót, amit hitelre vettek. Az RTL Híradó által kérdezett szakjogász szerint perelhetnek, és talán évek múlva viszont láthatják a pénzüket. A jogrendszer azonban a jóhiszemű tulajdonost alig védi.
CSOK-ból felújított ház, új garázs, csak épp a kocsi hiányzott belőle. Sipőcz Zoltán hűséges típus, most is olyan bajor gyártmányt választott, mellyel eddig nem volt gondja. Egy budapesti használtautó-kereskedésben találta meg a család új kocsiját.
Négy kiskorú gyermekünk van, nekünk a boltba is el kell vinni őket, nem hagyhatjuk itthon így szükségünk volt egy nagyobb autóra
– mesélte a Híradónak Sipőcz Zoltán.
A lakásfelújítás sok pénzt vitt el, így hárommillió forint hitelt vett fel. A kocsiért hét évig, havonta ötvenezer forintot fizet vissza. A papírokkal minden rendben volt és az adásvételivel a kormányablakhoz ment.
Megcsinálták az eredetiség vizsgálatot és akkor még azon nyomban aznak a kormányablakban átírásra került
– mondta.
Múlt héten azonban villogó rendőrautók lepték el az utcát. Házkutatást tartottak nála, majd elkérték a kocsi kulcsait.
Lezárták az autót és bejelentették, hogy ez bűncselekménynek a tárgya, valakitől ellopták ezt azt autót
– árulta el a megrázó részleteket Sipőcz Zoltán. El azonban nem vitték a ház elől, csak azt kérték, vigyázzon rá főleg, ha jégeső esik, például úgy, hogy
rakjon rá kartonpapírt.
„A jóhiszemű tulajdonost nagyon kevéssé védi a jog”
Az RTL Híradónak egy szakjogász arról beszélt, hogy jogszerűen intézkedtek a rendőrök.
A büntetőeljárási törvény ilyenkor az első tulajdonosnak adja ki az autót
– mondta Borbély Zoltán.
A nyomozás szerint egy kalocsai férfi kölcsönadta a felesége kocsiját valaki másnak, aki aztán eladta azt egy kereskedésben. Az állami nyilvántartás szerint azonban minden rendben volt. Sipőcz Zoltán azt mondta: ő bízott ebben, és nem gondolta volna, hogy más hibájáért neki kell fizetnie. „Az eredetiség vizsga huszon valamennyi volt – már ugye megszoktuk ezeket az árakat – majd ugye az okmányirodában még 120 ezer forint volt és mást vár az ember. Főleg ennyi pénzért, főleg a kormányablakkal kapcsolatban, hogy itt minden hivatalosan lezajlik és úgy tűnik, hogy nem működnek itt dolgok.”
A jogász szerint a férfi perelhet.
Sajnos a jóhiszemű tulajdonost nagyon kevéssé védi a jog ettől függetlenül láttam már ilyen pert, ahol az eredetiségvizsgálatot végző céget és az autókereskedőt sikerrel perelte a tulajdonos
– mondta.
Azt azonban megjósolni sem lehet, hogy a jogerős ítélet után mikor kaphatja vissza a pénzét. Miután a rendőrök elmentek család megkereste az autókereskedőt, hátha visszakapják a kocsi árát, de választ sem kaptak. (rtl.hu)