Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Ikaroszként fog szárnyalni az MPL!

Vélemény
2024.02.23.
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
14

Kötött fogás

Miközben a kormány gyakorlatilag elsorvasztja a (főleg vidéki) postahivatalokat, és a Magyar Posta egyébként is csillagászati áron vesz fel és továbbít leveleket, csomagokat, a gazdaság monopolizálása, államosítása/álprivatizálása (az állam én vagyok!) sorában újabb lépésként behozhatatlannak tűnő versenyelőnybe hozza az MPL néven futó, netes rendeléseket kiszállító üzletágat.

Nincs ugyan arról direkt szó, hogy felszámolnák a konkurens (magán)cégeket, ahogy ezt valahol tévesen, első ijedelmükben valakik leírták, nem megtiltja a kormány ezek igénybevételét a WEB-áruházaknak, „csak” annyi történik, hogy ajánlaniuk kell az MPL kiszállítási szolgáltatását is.

Persze elég ennyi is! Négy-öt WEB-áruház rendszeres, és további három-négy alkalmi megrendelőjeként az a tapasztalatom (bár mintának ez kevés), hogy a zömük három-négy cég közt az MPL-t is ajánlotta eddig is.

(Más kérdés, hogy köszönöm, nem kérem, mert a többiek háromórás házhozszállítási időintervalluma helyett – fillérekkel olcsóbban – az MPL például reggel nyolc és délután öt óra közt jelzi a várható kézbesítési időt, ami nonszensz. Egész nap üljek otthon? Ez a Kádár-korszak szerviz szolgáltatóinak reinkarnációja.)

A kutya nem a félreértelmezetten direkt utasítással, hanem annak várható hatásával van elhantolva!

  • Azok a cégek, melyek eddig nem ajánlották, most kénytelenek lesznek kötelezően ajánlani az MPL-t (is) – szerződéskötési kötelezettséggel, azaz nyilván nem ingyen!
    Ez pedig költség és versenyhátrány az eladónak, amit a vevő fog megfizetni.
  • Egy rakás WEB-ruház saját maga végzi (végezte eddig) a kiszállítást. Most kénytelenek lesznek bevonni a külső céget. A következmény ugyanaz, mint az előbb.
  • Óriási balfogást jelent a nem hazai WEB-áruházak (Amazon, TEMU, sok cseh, lengyel, szlovák, s a többi gyártó/forgalmazó cég) versenyelőnybe hozatala, amelyek nem hazai raktárkészletekkel, nem itthonról szállítanak, rájuk tehát nem vonatkozik a szerződéskötési kötelezettség!

Van ennek valami értelme? Kereskedelmi szempontból ökörség! Továbbá nyilvánvalóan ütközik az Unió versenyjogi szabályaiba!

Ilyen apróságok persze a kormány nagy ívű gazdasági lángelméit nem zavarják!

Valaki nagyon jól fog járni ezzel a bulival! Ha más nem, a Magyar Posta!

A kereskedők pedig majd áthárítják a költségeiket (egy bizonyos határon belül persze).
Tehát megint a megrendelő/vásárló szív, mint a torkos borz. Vagy visszatér a régi szokásaihoz, és cekkerekkel felszerelkezve megy személyesen a Corvinba.

És lehet, hogy a Magyar Posta majd idő múltán öt forintért piacra dobja az MPL üzletágát!

Vajon ki lesz a vevő?

Jut eszembe: hirtelen vettünk négy Gripent (és így elhárult a svéd NATO-csatlakozás akadálya. Legalábbis a mai helyzet szerint. Mert nincs kizárva, hogy kitalálnak valami újabb óvodás színvonalú trükköt.)

Emlékezetes, hogy a több cikluson áthúzódó ügylettel kapcsolatban az első Fidesz-és a szocialista éra idején/után a felek egymást vádolták azzal, hogy korrumpálódtak az első négy vadászgép megvásárlásakor. A svéd ügyészség is vizsgálta az ügyet.

Nem is nagyon értettük, hogy a NATO-ban rendszeresített F16-osok helyett miért ezeket vettük.
Igaz, feltehetően nem a gépek hiányossága miatt volt képtelen a magyar légteret biztosító szolgálat észlelni a horvát fővárosra csapódó, az egész országunk fölött áthaladó, bombával fölszerelt orosz drónt, vagy két éve.
Na, majd mostantól! Az új (új vagy leselejtezett?) gépekkel.

Remélem nem Szijjártó vette!

Mert akkor a svéd üzleti partner hamarosan megy a sittre, mint ama maláj „üzletember” a lélegeztetőgépekkel, vagy a kínai óriásberuházó mamutcég vezetője (Debrecen).

A kérdés most már az, hogy az MPL fogja-e leszállítani a négy Gripent! Reggel nyolc és délután öt közt.

Viszont rövid szünet után van/lesz újra köztársasági elnökünk!
A színtelen, szagtalan, fegyelmezett pártkatona, Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság titulust bitorló műintézmény elnöke.
Biztos, hogy a nép anyácskája-celeb szerepet magára öltő, a pénzünkön a fél világot beutazó, állandóan (szinte álmunkban is) megnyilvánuló Novákkal ellentétben a szintén bukott Schmittet követő Áderhez hasonlóan láthatatlan és néma lesz ez az alak, aki jogot hirdet és a nemzet egységének helyreállítását ígérte! Ő?

Vajon mit kezd a Novák által a pénzünkön összehordott, most hátrahagyott, hárommilliót érő zene- és könyvtárszobával? Talán eladja. És az MPL fogja kiszállítani a szerencsés vevőnek! Egy biztos! Schmitt fotóját, mely Novák „dolgozószobáját” ékesítette, nem kaparintja meg! Azt Novák biztos elvitte magával. Kései mementónak.

vélemény
Profile picture for user Surányi István
Surányi István
Publikálva 2024.02.23. - 18:29
14
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták

    Lázár János: Kapott a teniszszövetség hétmilliárd forintot, és ennek a nagy részét valakik ellopták

  • Jó ötletnek tűnt a Fidesz számára egy napon tartani a két választást, aztán jött Magyar Péter

    Jó ötletnek tűnt a Fidesz számára egy napon tartani a két választást, aztán jött Magyar Péter

  • A rendőrség szerint gond van az új Sió-zsilippel

    A rendőrség szerint gond van az új Sió-zsilippel

  • Viharosra fordul az idő

    Viharosra fordul az idő

  • Brutális drágulás érik az édességeknél

    Brutális drágulás érik az édességeknél

  • Olyan majálist tartott az ellenzéki összefogás a Városligetben, mintha a 2014-es kampány menne playbackről

    Olyan majálist tartott az ellenzéki összefogás a Városligetben, mintha a 2014-es kampány menne playbackről

  • Visszalépteti a Fidesz Schadl korábbi bizalmasát, ügyvédjét

    Visszalépteti a Fidesz Schadl korábbi bizalmasát, ügyvédjét

  • Bödőcs Tibor és Csákányi Eszter szatírajelenete

    Bödőcs Tibor és Csákányi Eszter szatírajelenete zseniális

  • Egymilliárdból élénkíti fel a kávéházi cigányzenét a kormány

    Egymilliárdból élénkíti fel a kávéházi cigányzenét a kormány

  • Pálmafákat ültettek Szegeden, vita lett belőle

    Pálmafákat ültettek Szegeden, vita lett belőle

  • Földrengés volt a szomszédban, Magyarországon is érezni lehetett

    Földrengés volt a szomszédban, Magyarországon is érezni lehetett

  • Medgyessy Péter: Magyarország sorsa az Európai Unió

    Medgyessy Péter: Magyarország sorsa az Európai Unió

  • Megkezdte működését a világ legmagasabban fekvő csillagvizsgálója

    Megkezdte működését a világ legmagasabban fekvő csillagvizsgálója

  • Politikai elemző: érdemes lenne többet aludnia Magyar Péternek

    Politikai elemző: érdemes lenne többet aludnia Magyar Péternek

  • Puzsér Róbert szerint csalnak a közvélemény-kutatók

    Puzsér Róbert szerint csalnak a közvélemény-kutatók

  • Otthonfelújítási támogatás: van amire egy nap maradt, másra egy hónap

    Otthonfelújítási támogatás: van amire egy nap maradt, másra egy hónap

  • Hatályon kívül helyezték az elsőfokú ítéletet aa pécsi buszperben, a Kúria dönthet a folytatásról

    Hatályon kívül helyezték az elsőfokú ítéletet aa pécsi buszperben, a Kúria dönthet a folytatásról

  • A munka ünnepe, a munkavállalók szolidaritási napja: Mit ünneplünk május elsején?

    A munka ünnepe, a munkavállalók szolidaritási napja: Mit ünneplünk május elsején?

  • Elképesztő luxusgép landolt Debrecenben

    Elképesztő luxusgép landolt Debrecenben

  • „Orbán szeretné macsónak beállítani magát, de a többiekhez képest valójában nagyon gyenge”

    „Orbán szeretné macsónak beállítani magát, de a többiekhez képest valójában nagyon gyenge”

  • A Dunakanyar leglátványosabb hajós felvonulása

    A Dunakanyar leglátványosabb hajós felvonulása

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element