Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Egyszerűen kilopták a zúzottkövet (is) a kelebiai szupervasútból!

Belföld
2024.08.30.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
189

Használt és rossz minőségű követ hasznátak fel nagy mennyiségben, de 44 éves használt sínek is beépültek.

"Miután több forrásból, az építkezésen dolgozó jószándékú munkásoktól, hobbi vasútfotósok videójából és az építkezésre rálátó szakemberektől is érkezett információ arról, hogy HASZNÁLT ÉS ROSSZ MINŐSÉGŰ KÖVET használtak fel nagy mennyiségben, személyesen is utánajártam a dolognak. Egyes helyeken kavicsot, cserepeket, építési törmeléket (!) is találtam az ágyazatban, de ez a kisebbik baj. A nagyobbik baj, hogy jómagam is TÖBB HELYEN, NAGY MENNYISÉGBEN TALÁLTAM HASZNÁLT, ROSSZ MINŐSÉGŰ ZÚZOTTKÖVET, sőt, Kiskunlacházán JÁRTAM EGY OLYAN TELEPEN, AHOL A HASZNÁLT KÖVET KEVERHETTÉK a jó minőségű andezit kővel. (Itt a kisebb "normális" halom többszörösét találtam a használt kőből, amiben még látható volt a kővel együtt felszedett betonaljak maradványa is. Ott dolgozó munkások elmondása szerint ezen a helyen olyan eszköz is dolgozott, ami a két minőségű követ összekeverte, azonban ottjártamkor ezt már nem láttam.)

Mi ezzel a probléma (azon kívül, hogy Lőrincék pofátlanul sokat spóroltak, azaz csaltak)? Hát "csak" az, hogy ezen a pályán nem fognak hosszú ideig 160-al repeszteni a vonatok (bár a hírek szerint az ehhez szükséges biztosítóberendezést sem tudják kiépíteni a kínaiak), hanem az eredetileg elvárhatónál jóval hamarabb lassújelekkel lesz tele a pálya (ahogyan azt már a MÁV-nál megszoktuk).

Szakértők elmagyarázták számomra, hogy a vasúti ágyazati kőanyagok minőségi paramétereit szigorú szabvány (MSZ EN 13450:2003 -Kőanyaghalmazok vasúti ágyazathoz adja). Ez nem véletlen, ugyanis ezek a kövek adják megfelelő tömörítés után a stabil alapot a síneknek. A hangsúly a "megfelelő tömörítésen" és a "stabilon" van. A köveknek ugyanis kellően szilárdnak kell lenniük és "egymásba kell kapaszkodniuk". Attól függően, hogy milyen gyorsan fognak felettük közlekedni a vonatok, különböző minőséget állapít meg a szabvány, fontos a kövek szilárdsága, mérete, de a formája is. Azt nem nehéz belátni, hogy a kavics és az építési törmelék nem jól tömöríthető és nem stabil valami, de a nagy mennyiségben beépített használt kő is problémás: az időközben töredezett, elaprózódott és jellemzően lekerekedett kövek bekeverése a pálya idő előtti leromlásához fog vezetni.

Az általam gyűjtött köveket és készített helyszíni felvételeket megmutattam szakértőknek, akik szerint a csalás nehezen megkérdőjelezhető, ugyanakkor természetesen szükséges lenne akkreditált laborban végzett vizsgálatokra is. Ha találok olyan független intézményt, amely ezt elvégzi, ezt is meg fogom rendelni, de az ügyben természetesen feljelentést fogok tenni- bár a magyar ügyészséget ismerve ennek nincsen túl nagy jelentősége.

Amit még mindenképpen folytatni fogok, az a HASZNÁLT, 40 ÉVES SÍNEK ÜGYE. Korábban beszámoltam róla, hogy Kelebián a kitérőkbe ilyen vágányokat építettek be. Ez önmagában nem akkora probléma (bár látványosabb), mint a rossz zúzottkő, ugyanis a kitérő vágányokon nem kell 160-al száguldania a vonatoknak. Ezzel együtt nyilvánvalóan hamarabb fog elhasználódni, tönkremenni az állomási vágányhálózat. A nagy kérdés azonban az, hogy mi szerepelt az eredeti tervekben, azaz mit rendeltek meg Lőrincéktől. Ha a tervekben új sínek voltak, de negyven éves diósgyőri síneket pattintott be a gázszerelő, akkor az ugyanúgy szimpla csalás, mint a használt kövek esete.

Lázárék titkolózása sokatmondó. Először a minisztérium hatósági osztályától kértem a tervekbe betekintést, de ők azt hazudták, hogy nincs olyanjuk. A MÁV pedig egészen bizarr indoklással tagadta be a tervek bemutatását... " - írja Hadházy Ákos a Facebook-oldalán

A MÁV annyira el akarja titkolni a kínai vasút terveit, hogy inkább totálisan hülyének tetteti magát. Sokféle kifogást, ürügyet kaptam már állami szervezetektől, hogy miért nem mutatnak meg egy dokumentumot, de az Államvasút túltett mindenkin. Szerintük, ha engednék a betekintést, akkor -szó szerint idézem-:

"a beruházás végső állapotát meghatározó kiviteli tervekkel és terv dokumentumokkal kapcsolatos adatokba történő betekintés, illetve azok kiadása a MÁV Zrt. feladat- és hatáskörének illetéktelen külső befolyástól mentes ellátását, így különösen a pálya működtetéssel kapcsolatos álláspontjának a döntések előkészítése során történő szabad kifejtését veszélyeztetné."

1) ezt a mondatot, ha elevenen főznek meg egy légkondi nélküli IC kocsiban, akkor sem fogom érteni

2) azért perelni fogok az adatokért

3) azért fordultam a MÁV-hoz, mert korábban Lázár minisztériumának vasúti hatósága azt nyilatkozta, hogy náluk nincsenek tervek :))

4) Azért szeretnék belenézni a tervekbe, hogy megtudjam: eredetileg is tervezték-e 40 éves használ sínek beépítését

- írta egy korábbi posztjában Hadházy Ákos

 

44 éves (!) használt síneket és használt beton talpfákat (betonalj) építenek a kelebiai kínai szupervasútba

Címlapkép forrása: Hadházy Ákos Facebook-oldala
MÁV
kínai szupervasút
kelebia
vasútépítés
kevert kő
sínalap
ANDEZIT
építési törmelék
Hadházy Ákos
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.08.30. - 07:27
189
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Durva kémbotrány bontakozik ki Ausztriában

    Durva kémbotrány bontakozik ki Ausztriában

  • A Budapesti Közművek saját szakemberei telepítik a napelemeket a társaság létesítményeiben

    A Budapesti Közművek saját szakemberei telepítik a napelemeket a társaság létesítményeiben

  • Helyesírási hibás szórólappal indította a kampányát egy fideszes iskolaigazgató

    Helyesírási hibás szórólappal indította a kampányát egy fideszes iskolaigazgató

  • Orbán Viktor miniszterelnök a "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában beszélt

    Orbán Viktor miniszterelnök a "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában beszélt

  • A dohányzásról nemcsak a dohányosoknak nehéz leszokniuk, hanem a nagy adóbevételek miatt az államoknak is

    A dohányzásról nemcsak a dohányosoknak nehéz leszokniuk, hanem a nagy adóbevételek miatt az államoknak is

  • Jakab Péter kiakadt Magyar Péterre

    Jakab Péter kiakadt Magyar Péterre

  • Saját pártjával is szembemenne a józsefvárosi MSZP-s képviselő, hogy összeálljon az ellenzéki szövetség

    Saját pártjával is szembemenne a józsefvárosi MSZP-s képviselő, hogy összeálljon az ellenzéki szövetség

  • Nem árulják el, hogy Varga Judit munkatársai jártak-e az ügyészségen megtekinteni a Völner-Schadl-ügy iratait

    Nem árulják el, hogy Varga Judit munkatársai jártak-e az ügyészségen megtekinteni a Völner-Schadl-ügy iratait

  • Futó záporok előfordulhatnak, hűvös, szeles idő lesz

    Futó záporok előfordulhatnak, hűvös, szeles idő lesz

  • Feljelentik a zsinati bíróságon Balog Zoltánt

    Feljelentik a zsinati bíróságon Balog Zoltánt

  • Gyanús lett Magyar Péter a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak, vizsgálatot indítanak

    Gyanús lett Magyar Péter a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak, vizsgálatot indítanak

  • A Magyar Egyfarkú Kutyapárt

    A Magyar Egyfarkú Kutyapárt

  • Bármit is állít Nagy Márton, az infláció az év végére magasabb lesz, mint nyáron

    Bármit is állít Nagy Márton, az infláció az év végére magasabb lesz, mint nyáron

  • Magyar Péter egy nappal választás előtt, június 8-án Budapesten tartja a kampányzáróját

    Magyar Péter egy nappal választás előtt, június 8-án Budapesten tartja a kampányzáróját

  • A Budai iskolai kórus énekel Orbán és Trump konzervatív konferenciáján

    A Budai iskolai kórus énekel Orbán és Trump konzervatív konferenciáján

  • Későbbre várható a "választási vándorlás"

    Későbbre várható a "választási vándorlás"

  • A mesterséges felhőmagvasítás okozta a brutális özönvizet Dubajban?

    A mesterséges felhőmagvasítás okozta a brutális özönvizet Dubajban?

  • Szabolcsban lakásra, máshol nagyobb nappalira elég az átlagbérre felvett lakáshitel

    Szabolcsban lakásra, máshol nagyobb nappalira elég az átlagbérre felvett lakáshitel

  • „Én a Fideszre többször már nem szavazok, ha agyonlőnek se”

    „Én a Fideszre többször már nem szavazok, ha agyonlőnek se”

  • Fegyelemmel és renddel megoldható az oktatás összes gondja - Tényleg?

    Fegyelemmel és renddel megoldható az oktatás összes gondja - Tényleg?

  • EP-frakciók függesztenék fel a Magyarországnak járó uniós támogatásokat

    EP-frakciók függesztenék fel a Magyarországnak járó uniós támogatásokat

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element