Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

900 tonna lítium akku lángolt Franciaországban - VIDEÓ

Külföld
2024.02.19.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
9

Mintegy 900 tonna lítium akkumulátor gyulladt ki egy dél-franciaországi akkumulátor-újrafeldolgozó üzemben szombaton – közölték a hatóságok vasárnap, a Reuters beszámolója szerint.

A tűz szombaton tört ki a francia SNAM újrahasznosító csoport tulajdonában lévő raktárban a Toulouse-tól északra fekvő Viviezben – közölte Pascal Mazet helyi tanácsos az X-en közzétett nyilatkozatában.

A helyszínre hetven tűzoltó érkezett valamint a rendvédelmi és a Dreal erőit is mozgósították tegnap. 

Elővigyázatosságból 500 méteres biztonsági zárlatot vezettek be Le Crouzet település körül, amelyet este feloldottak.

Az Adeba helyi környezetvédelmi egyesület szombaton rövid videót tett közzé a tűzvészről.

A lítium akkumulátorok létfontosságúak az elektromos eszközökben, a telefonoktól az elektromos autókig, égésük során mérgező anyagok szabadulhatnak fel.

A Le Monde szerint a létesítmény környezetvédelmi szempontből különösen veszélyes minősítést kapott. A lap azt írja, hogy „súlyos baleset esetén a SNAM-nál található termékek a tűz füstjén keresztül valószínűleg kadmium (Cd) kibocsátásához vezetnek. A kadmium rövid és hosszú távon rendkívül mérgező, és veszélyes a környezetre".

A telephelyet az Occitanie regionális környezetvédelmi, tervezési és lakásügyi igazgatóság (Dreal) ellenőrei 2023. novemberében ellenőrizték utoljára. (via Reuters/lemonde.fr)/Economx

Címlapkép forrása: ADEBA - NON au projet Solena à Viviez, oui aux alternatives/Facebook
lítium
akkumulátor
tűz
BALESET
TŰZOLTÓK
Franciaország
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.02.19. - 05:16
9
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nem mindennapi zsinat kezdődik Balog Zoltánnal a reformátusoknál

    Nem mindennapi zsinat kezdődik Balog Zoltánnal a reformátusoknál

  • Deutschnak nem tetszik Orbán bujkálós kampánya, de azért ő is bujkál

    Deutschnak nem tetszik Orbán bujkálós kampánya, de azért ő is bujkál

  • Már ultrahangos vizsgálat sincs az Oroszlányi Szakrendelőben, a betegek mehetnek Tatabányára

    Már ultrahangos vizsgálat sincs az Oroszlányi Szakrendelőben, a betegek mehetnek Tatabányára

  • Címlapkép forrása: Esős, kissé szeles és borongós szerda

    Esős, kissé szeles és borongós szerda

  • Eldugott közleményből derült ki, hogy tovább bővül a gödi Samsung-gyár

    Eldugott közleményből derült ki, hogy tovább bővül a gödi Samsung-gyár

  • A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület kapta az idei Laposföld-díjat

    A Magyar Homeopata Orvosi Egyesület kapta az idei Laposföld-díjat

  • A közismerten oltásellenes szlovák kormánybiztos szerint az egyik Covid-vakcina igazából placebó

    A közismerten oltásellenes szlovák kormánybiztos szerint az egyik Covid-vakcina igazából placebó

  • Balázs Péter volt külügyminiszter: Putyin és a Nyugat sem bízik Orbán Viktorban

    Balázs Péter volt külügyminiszter: Putyin és a Nyugat sem bízik Orbán Viktorban

  • A Momentum szerint aljas húzást tett az MSZP, jogi lépéseket tesznek

    A Momentum szerint aljas húzást tett az MSZP, jogi lépéseket tesznek

  • Vidéki pusztulatot fotózott Magyar Péter

    Vidéki pusztulatot fotózott Magyar Péter

  • Nagy Márton benzinárstopot javasol

    Nagy Márton benzinárstopot javasol

  • Jogerősen is 8 évet kaphat a Dél-Koreába menekült, gyilkosággal vádolt csoportvezető

    Jogerősen is 8 évet kaphat a Dél-Koreába menekült, gyilkosággal vádolt csoportvezető

  • Vágó Gábor: Az illuzionista Whatever-pártja

    Vágó Gábor: Az illuzionista Whatever-pártja

  • A kormányszerint azért veszünk kevesebb élelmiszert, mert magasak a benzinárak

    A kormány szerint azért veszünk kevesebb élelmiszert, mert magasak a benzinárak

  • 1,4 milliárdos ingatlant adott az állam Balog Zoltán egyházkerületének

    1,4 milliárdos ingatlant adott az állam Balog Zoltán egyházkerületének

  • Orbán Viktor ellentmondásba bonyolódott

    Orbán Viktor ellentmondásba bonyolódott

  • Újra nőtt a tankerületek adóssága, a legnagyobb, 340 milliós tartozást a Belső-Pesti Tankerületi Központ halmozta fel

    Újra nőtt a tankerületek adóssága, a legnagyobb, 340 milliós tartozást a Belső-Pesti Tankerületi Központ halmozta fel

  • Halálos ítéletet küldtek Orbán Viktornak

    Halálos ítéletet küldtek Orbán Viktornak

  • Szerdán jöhet az adócsökkentés a benzinárak lenyomásához?

    Szerdán jöhet az adócsökkentés a benzinárak lenyomásához?

  • A kormány rémálma valóra válhat

    A kormány rémálma valóra válhat

  • Kis Mosolyok, Nagy Hatás: Egy Pedagógus Példája, Amely Felpezsdített Egy Közösséget

    Kis Mosolyok, Nagy Hatás: Egy Pedagógus Példája, Amely Felpezsdített Egy Közösséget

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element