Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Háborúpárti

Vélemény
2023.06.19.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
28

Mint az igencsak emlékezetes, a FIDESZ a múlt év márciusában azzal emelte több, mint duplájára addig elért szavazatelőnyét, hogy azt mondta, az ellenzék háborúba sodorna minket. 

A „mondta” rendkívül visszafogott kifejezés annak jellemzésére, mekkora lármát csapott a banda fizetett és hívő szájmenőivel. A temetőkben nem járt ugyan körbe hangszórós kocsi, de csak kevés híja volt.

A NER érvelés egyszerű: Márki-Zay a kampány során kijelentette, küldene katonát Ukrajnába, egyértelmű hát, hogy fiainkat vágóhídra szánja, az országot meg belesodorná a háborúba. Azt a propaganda gondosan kihagyta, hogy a jelölt feltételt szabott: ha a NATO kéri tőle, akkor! Nem pedig csak úgy.

Ilyen esetben mindegy, ki a miniszterelnök, mindenképpen küldené a katonákat (Orbán éppúgy, mint Márki-Zay), különben országostul rögtön kirúgnák a szervezetből szerződésszegés miatt.

Azt pedig még Orbán is tudja, sok jó abból nem sülne ki, ha nem egy NATO és EU tag ország képviselőjeként utazna Moszkvába gázártárgyalásra, hanem mint pimf miniszterelnök, ugyanis az orosz stílus eléggé kellemetlen. Csak addig vagyunk fontosak nekik, amíg NATO és EU tagként belső zavart keltve segítjük őket, anélkül Orbán csak egy Lukasenka light, vagy tán még annyi sem, mert Putyinék nem tudnak használni minket semmire. Nem is beszélünk oroszul.

Nagy szerencséje miniszterelnökúrnak, hogy a NATO nem állt hadban, és ma sem áll, így bátran harsoghatta hónapszám, ő aztán nem küld katonát! Nem is kérte tőle senki. A többi látszatintézkedését, például hogy

HAZÁNKON ÁT NEM SZÁLLÍTHATNAK FEGYVERT UKRAJNÁNAK.

inkább hagyjuk.

A jól megkomponált hazugság úgy ment át a köztudatba, ahogy magától értetődőn zöld a fű és kék az ég. A NER sajtó teljes erővel terjesztette (MTVA inkluzíve, ahol évi 130 milliárdért nyomatják), a függetlenek viszont eltartott kisujjal figyelték, ahogy Márki-Zay rohangál mindenfelé, és kétségbeesetten kiáltozza, de hát ő nem is! Függetlenék nem cáfoltak semmit, legfeljebb ismertették az eseményeket, hogy ha valakihez nem jutott volna el információként az ellenzék vérgőzös mivolta, az is értesüljön róla (kösz). A nép közben fejcsóválva nézte, ahogy Márki-Zay „tagadni próbálja a nyilvánvalót”. Nem is hittek neki, hiszen „katonákat küldene!”.

A VÁLASZTÁS EREDMÉNYE ETTŐL KEZDVE EGYÉRTELMŰ VOLT.

Jellemző miniszterelnökúrra, hogyha valamiben egyszer megkapaszkodott, sokáig képes lógni rajta. Ma is ott buzgólkodik a békén, hiába akarják sötét erők háborúba kényszeríteni. Hogy kik azok a sötét erők, egyelőre rejtély, hacsak az ukránok morgását (dühét) nem tekintjük annak, akik azt szeretnék, hogy Magyarország szavakban is támogassa őket. A morgás értehető, mivel Oroszország minden keze ügyébe került hadigéppel támad, és olyankor nincs érzéke a célpontként használtaknak sem a finom pávatánchoz, sem az orbáni kettősbeszédhez („igen, az oroszok, de az ukránok is ám, igen, mindet megszavaztam, de azt javaslom, mindet töröljük el, igen, a Nyugat nincs háborúban Oroszországgal, de azért mégis”, és így tovább, és így tovább). Az ukránok ehelyett elvárják a mellettük történő konkrét és egyértelmű kiállást. A magyar kormánytól is.

AZT UGYAN VÁRHATJÁK. OLYAN ÚGYSE LESZ.

A világ demokratikus része szintén békét szeretne, de nem mindenáron. Aki ezt követeli, az belenyugszik, hogy Oroszország az elrabolt területeket megtarthassa, és ezzel megadja az esélyt a jövő minden agresszorának, hogy elindítsa csapatait, mivel azok úgy gondolhatják, a demokratikus országok a területrablást nem fogják megakadályozni. Oroszország már bemutatta annak példáját, hogyha úgy látja, nincs ellenállás (amint a Krím annektálásakor úgy is látta), tovább fog lépni, például Donyeck és Luhanszk annektálása érdekében, mert arra következtet, gond nélkül teheti. És ha azokat is megszerezte, az ismételt továbblépés magától értetődő, ahogy néhányan az orosz vezetésből beszéltek erről párszor.

Az agresszori mohóságot illetően: mikor Chamberlain a Hitlerrel való tárgyalás után kijelentette, hogy Csehszlovákia feldarabolása és a Szudétavidék Németországnak való átengedése árán meghozta a békét, Churchill azt mondta neki a Parlamentben:

ÖN VÁLASZTHATOTT A BECSTELENSÉG ÉS A HÁBORÚ KÖZÖTT. A BECSTELENSÉGET VÁLASZTOTTA, ÉS MEG FOGJA KAPNI A HÁBORÚT.

Igaza lett. Ezért nagy hiba az azonnali béke követelése, mert az Oroszország jelenlegi területnyereségét fagyasztaná be, mégpedig anélkül, hogy garanciát kapna a világ arra, az agresszor nem folytatja gyilkos terjeszkedését. Siker esetén ugyanis folytatni szokta, mint az köztudott. Az ellenzék is a fenti elvet vallja, mert józan ítélőképesség esetén mást nem is tehet.

ORBÁNT VISZONT A RÁCIÓ NEM NAGYON ZAVARJA, Ő AZTÁN RENDÍTHETETLEN BÉKEPÁRTI TŰZÖN-VÍZEN ÁT.

Mint derék népének elmondotta volt, „…ütnek, vernek, rúgnak, harapnak, minden eszközt bevetnek, hogy belerángassanak minket a háborúba.” Minden eszköz alatt nyilván a demokrácia hiánya meg az alapítványok közbeszerzés mentessége (= közpénzkiáramoltató képesség) miatt visszatartott EU pénzeket érti. Az eljárásokat, noha az EU már számtalanszor megindokolta, fura módon nem tartja jogosnak, viszont ha figyelünk rá, világos lesz a kép:

MÁSOK SZÁMÁRA KÖVETHETETLEN ÉSZJÁRÁSSAL NAVIGÁLJUK HAZÁNKAT AZ EURÓPAI HULLÁMVERÉSBEN.

Aha. Hát, ha csak úgy nem…

A primitív, követhető észjárású Németország Orbán szerint már belesodródott a háborúba, de sokak meglepetésére pont úgy néz ki, mint aki nem sodródott bele. Mi is pont úgy nézünk ki, ám ez nem a német típusú vakvéletlennek, hanem kizárólag miniszterelnökúrnak köszönhető, mert ő, míg ott lesz a vártán, nem enged a sodródásnak semmiképp!

Azért ez bátor dolog.

Ennyire hülyének nézni minket… (fuhu.hu)

Címlapkép forrása: Öregslemi csoportja/Facebook
Fidesz
HÁBORÚ
MÁRKI ZAY PÉTER
NATO
ner
ORBÁN VIKTOR
szavazatelőny
háborúpárti
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.06.19. - 19:55
28
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Magyar Péternek üzent Márki-Zay Péter

    Magyar Péternek üzent Márki-Zay Péter

  • Sulyok Tamás kezében van Karsai Dániel élete

    Sulyok Tamás kezében van Karsai Dániel élete?

  • Szijjártó Péter Bécseben pihente ki a forradalom fáradalmait

    Szijjártó Péter Bécseben pihente ki a forradalom fáradalmait

  • Sulyok Tamás és a nemzet kétsége: a jogállamiság Bástyája, avagy újabb közjogi méltatlanság?

    Sulyok Tamás és a nemzet kétsége: a jogállamiság Bástyája, avagy újabb közjogi méltatlanság?

  • Az olasz kormány a francia-német-lengyel trió Ukrajna kapcsán tett lépését kritizálta

    Az olasz kormány a francia-német-lengyel trió Ukrajna kapcsán tett lépését kritizálta

  • Szentpéteri Nagy Richard: A rendszer ellenzéke – Közjogi vonalon

    Szentpéteri Nagy Richard: A rendszer ellenzéke – Közjogi vonalon

  • Rászáll a NAV a közösségi oldalak piactereire

    Rászáll a NAV a közösségi oldalak piactereire

  • Itt a háromnapos elnökválasztási bohózat, Vlagyimir Putyin rekordra hajt

    Itt a háromnapos elnökválasztási bohózat, Vlagyimir Putyin rekordra hajt

  • Betámadták az osztrákok a magyar kormányt

    Betámadták az osztrákok a magyar kormányt

  • Harmincévesen már eldőlhet, meddig élünk

    Harmincévesen már eldőlhet, meddig élünk

  • Lefokozták az utasszállító gép pilótáját, aki kis híján katasztrófát okozott

    Lefokozták az utasszállító gép pilótáját, aki kis híján katasztrófát okozott

  • Nagy Márton odacsapna, de tényleg jó lesz ez az autósoknak?

    Nagy Márton odacsapna, de tényleg jó lesz ez az autósoknak?

  • A kormány hallani sem akar erről, pedig jéghegy közeledhet

    A kormány hallani sem akar erről, pedig jéghegy közeledhet

  • Alakul a balhé? A DK nagyon nekiment a Kutyapártnak

    Alakul a balhé? A DK nagyon nekiment a Kutyapártnak

  • New Jerseyben fogták el a 26 éves férfit, aki három embert lőtt le Pennsylvaniában

    New Jerseyben fogták el a 26 éves férfit, aki három embert lőtt le Pennsylvaniában

  • Halálutak Magyarországon

    Halálutak Magyarországon

  • Balog püspök ügye pontosan jellemzi az Orbán-rendszert

    Balog püspök ügye pontosan jellemzi az Orbán-rendszert

  • Ekkora összeget vihet haza egy friss Kossuth-díjas

    Ekkora összeget vihet haza egy friss Kossuth-díjas

  • Hitet, erőt, kitartást kíván Magyar Péternek a Mindenki Magyarországa Néppárt

    Hitet, erőt, kitartást kíván Magyar Péternek a Mindenki Magyarországa Néppárt

  • Magyar Péter: A Karmelitában remegnek

    Magyar Péter: A Karmelitában remegnek

  • Ukrán-magyar találkozó lesz

    Ukrán-magyar találkozó lesz

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element