Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Gyermekek, akik csak akkor boldogok a Gyermeknapon is, ha jól lakhatnak - Pizza-party Debrecenben 

Belföld
2024.05.26.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
15

A Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete vendégül látta a nehéz sorsú debrecenieket, szokásos ingyenes étel osztásán, Gyermeknapon. A szüleikkel érkező gyerkőcökre meglepetések vártak. 

Tudatosítani kell a társadalomban, a szegények, a hátrányos helyzetűek is emberek, nem tehetnek róla hova születtek."

/Dr. Beer Miklós, nyugalmazott váci megyéspüspök

A ragyogó napsütésben már két órával a kezdés előtt gyülekeztek felnőttek, gyermekek. Debrecenben is érzékelhetően nő a szegénység, egyre többen csúsznak le a társadalom peremére. A gondoskodó város szlogentől még senki sem lakott jól, sőt a városvezetés szelfijei sem oldják meg a cívisváros szociális problémáit.

Megmondhatatlan, hogy hány gyermek fekszik le korgó gyomorral még a gyermeknapon is, mert nem futja a szülőknek vacsorára. Egy olyan országban élünk, ahol a milliárdokért kirakott kék plakátokról tudhatják az emberek milliói, "jobban élnek".

Mi azt látjuk, hogy mind többen kerülnek kilátástalan élethelyzetbe, számukra a civilek ételosztásai az életet jelentheti. Hazánkban már régóta nincs szociális háló, egy embertelen, érzéketlen hatalom fogságában élünk. A szegényeknek nincs becsületük saját szülőhazájukban. Az utcán élő honfitársaink -itt a Debrecenben is-számkivetetten élnek, nem sok jó szót kapnak embertársaiktól, hát még a hatalom "kegyes" uraitól. Sokan kriminalizálják a jelenlétüket, ahelyett, hogy emberhez méltó megoldást keresnének a számukra. Igaz, ez nem hoz szavazatot.

Gyermeknap. Ilyenkor a családok kirándulnak, moziba, állatkertbe mennek, élvezik a közös együttlétet. A "mi" gyerekeink --úgy 150-en talán nem is hallottak még a Gyermeknapról. Számukra az élet azt hozta, hogy ilyenkor is felkerekednek a szüleikkel, kijönnek Debrecenben, a Petőfi térre az ingyenes ételosztásra. Kis életükben ez természetes, ebbe hozta őket a gólya. Beer püspök úr által mondottakat nem véletlenül választottuk mottónak. A gyermekek nem tehetnek arról, hova születtek, nekik is joguk van a gyermeki lét örömére, boldogságára.

Ők is szívből tudnak örülni, ha játékról van szó, ha csokit, vagy más finomságot kapnak. Az egyesület szerény Gyermeknapra készült, a mi lehetőségeink korlátozottak. A város tehetős vállalkozói fülük botját sem mozgatták megkeresésünkre, miért is tették volna? Kíváncsiak voltunk lesz-e közülük bárki, aki támogatja a szegény gyermekek rendezvényét. Nos, nem csalódtunk, senki sem vette fel a telefont. Persze mi "csak" egy civil szervezet vagyunk, tőlünk nem várhatnak zsíros közbeszerzéseket, politikai támogatást. Egy olyan országban élünk, ahol a közpénzből meggazdagodottak számára nem természetes, a gyengék, az elesettek segítése. Szomorú.

Gyermeknapra sok-sok játékkal, csokival készültünk. Rengeteg kisfiú, kislány játszott önfeledten a füvön, húzta a kötelet, rúgta a labdát, futott a zsákban. Nagy kacajok közepette születtek a válaszok a találós kérdésekre. És közben szállt a csoki, és mindig célba ért.

A hét közben megkeresett bennünket egy édesanya. Fájó szívvel írta, kisfiának most lesz a születésnapja, de neki nem telik a köszöntésre. Ma az öt éves Pistikét Kati néni ajándékokkal lepte meg. A kisfiúnak fülig ért a szája a boldogságtól, elmondta talán százszor is: "köszönöm". Lehet ennél nagyobb öröm? Egy gyermeknek a csillogó szeme igazi ajándék a számunkra. Ezért már megérte.

A nap fénypontja a pizza-party volt. A Fornetti KFT--nek hála a mi kis vendégeink több szelet pizzát kaptak, még haza is tudtak vinni. Köszönjük a cég segítségét, sok gyermeknek szereztek örömet. Jutott a pizzából a SZETA Nap utcai anyaotthon gyermekeinek is.

Nagyon hálásak vagyunk annak a debreceni családnak, akik a térre hoztak több doboz, „szívecskés” pizzát. Kimondhatatlan örömet jelent számunkra, hogy mindig számíthatnak a "gyerekeink" Krisztina ajándékaira. Nagyszerű ember, tele jósággal, szeretettel. Köszönjük a "kisembereknek" a pár ezer forintos adományait, melegség tölti el a szívünket, mikor látjuk, vannak még jó emberek, nem mérgezett meg mindent a politika.

Mert az éhezés pártsemleges. Egy normális országban nemzeti minimum programnak kellene lennie: ne éhezzen senki, ne kerüljön olyan méltatlan élethelyzetbe, hogy a csillagok legyenek éjszaka a fejük fölött. Egy normális országban.

A szigorú tények: kiosztottunk 150 adag töltött káposztát a felnőtteknek; legalább 150 gyermek kapott pizzát. A mai vasárnap megközelítőleg 300 vendégünk volt. Szerény becslésünk szerint.

Mindez felfoghatatlan egy olyan városban, ahol minden "happy"--mondják azok, akik közömbösek a társadalom peremén élők sorsa iránt. Miért lennének érzékenyebbek, hiszen az itt élők egészsége sem érdekli őket, az akkumulátor gyárak telepítése kiszámíthatatlanná teszi a jövőt. Akkor miért a szegények jajkiáltását hallanák meg? Ugyan már...És még szelfit sem lehet készíteni mosolyogva. Az pedig ma a minimum.

Az egyesület legközelebb 2024. június 30.-án várja vendégeit meleg ebéddel, szeretettel.

Itt, a mi térségünkben is sok ezren várják a segítő kezet, az emberi szót, szeretnének emberhez méltó életet élni. Hívunk mindenkit, aki segíteni szeretne, két kézzel, vagy anyagi támogatással.

Várjuk a debreceni lakosok adományait is, elsősorban TARTÓS élelmiszert gyümölcsöt, burgonyát. Örömmel várunk gyermek játékokat, könyveket is.

Aki szeretne segíteni, támogatást adni, az alábbi telefonszámon jelezheti.
Mobil (a hét minden napján): +36 30 9841 963

Átutalással:
Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete számlaszáma:
Polgári Bank ZRT 612 00261-11059802

A közleménybe kérjük beírni: ételosztás, 2024

Mi, a Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesületének a  tagjai tudjuk, csak  egy csepp a tengerben a  hozzájárulásunk, de a sok-sok kis "csepp", akár csodákra is képes lehet. Mert adni jobb, mint kapni. Hiszünk az emberi jóságban, a szeretet erejében.

Megfontolandónak tartjuk mindannyiunk számára, Beer Miklós nyugalmazott váci megyéspüspök által mondottakat:

Érzékenyíteni kell a jóléti társadalmat! Meggyőződésem, hogy a magyar társadalom legégetőbb kérdése: meg tudjuk-e fogni végre a leszakadó rétegeket, képesek leszünk-e integrálni a nehéz sorsú embereket? Tudunk-e nekik perspektívát, jövőképet, reményt adni?


 
Tukoráné Kádár Ibolya
az egyesület vezetője

gyermeknap
DEBRECEN
Kéretlen Figyelem Debreceni Nők Közéleti Egyesülete
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.05.26. - 18:29
15
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Incidensek a kecskeméti Mercedes-gyár figyelmeztető sztrájkján

    Incidensek a kecskeméti Mercedes-gyár figyelmeztető sztrájkján

  • Ők kaptak idén Kossuth-díjat

    Ők kaptak idén Kossuth-díjat

  • Menczer Tamás szerint David Pressman nem nagykövethez méltó beszédet mondott

    Menczer Tamás szerint David Pressman nem nagykövethez méltó beszédet mondott

  • Új, költséges dokumentum is kell januártól az ingatlanok adásvételénél

    Új, költséges dokumentum is kell januártól az ingatlanok adásvételénél

  • Mi történt Athénban? Karácsony Gergelynek, Szentkirályi Alexandrának, de még Orbán Viktornak is érdemes figyelnie

    Mi történt Athénban? Karácsony Gergelynek, Szentkirályi Alexandrának, de még Orbán Viktornak is érdemes figyelnie

  • Pressman nagykövet eddigi legkeményebb beszédében azt ígérte, az Egyesült Államok „cselekedni fog”

    Pressman nagykövet eddigi legkeményebb beszédében azt ígérte, az Egyesült Államok „cselekedni fog”

  • Hiába a jogerős ítélet, a minisztérium takargatja, hogyan vették meg Mészáros Lőrinc erőművét

    Hiába a jogerős ítélet, a minisztérium takargatja, hogyan vették meg Mészáros Lőrinc erőművét

  • Nyílt levélben szólította fel lemondásra Balog Zoltánt a bicskei exigazgató egykori áldozata

    Nyílt levélben szólította fel lemondásra Balog Zoltánt a bicskei exigazgató egykori áldozata

  • Felhők és napsütés

    Felhők és napsütés

  • 2,4 milliárd forintot követelnek vissza Németh Szilárdtól a csepeli birkózók

    2,4 milliárd forintot követelnek vissza Németh Szilárdtól a csepeli birkózók

  • A honvédelmi miniszter feleségéből főpolgármester-jelölt lett

    A honvédelmi miniszter feleségéből főpolgármester-jelölt lett

  • "89 nappal a választás előtt a Fidesznek nincs üzenete, csak hadüzenete Budapestnek"

    "89 nappal a választás előtt a Fidesznek nincs üzenete, csak hadüzenete Budapestnek"

  • Így épülget Mészáros Lőrinc magánegészségügyi birodalma

    Így épülget Mészáros Lőrinc magánegészségügyi birodalma

  • Újabb pozícióról mondott le Balog Zoltán

    Újabb pozícióról mondott le Balog Zoltán

  • Magyar Péter: "Tudom, ki áll a Schadl–Völner-ügy mögött"

    Magyar Péter: "Tudom, ki áll a Schadl–Völner-ügy mögött"

  • Elhunyt Szüts Miklós festőművész

    Elhunyt Szüts Miklós festőművész

  • TizenX: Diákokat vezényeltek a Petőfi-film vetítésére, aki nem ment el, igazolatlant kapott

    TizenX: Diákokat vezényeltek a Petőfi-film vetítésére, aki nem ment el, igazolatlant kapott

  • A külhoni magyaroknak írt levelet Orbán Viktor

    A külhoni magyaroknak írt levelet Orbán Viktor

  • Húsz emberrel a fedélzetén lezuhant egy orosz helikopter

    Húsz emberrel a fedélzetén lezuhant egy orosz helikopter

  • Új, elektromos önfelszedő célgépek is takarítják már a főváros utcáit

    Új, elektromos önfelszedő célgépek is takarítják már a főváros utcáit

  • Gyermekvédelmi törvénymódosítót nyújtott be a Momentum

    Gyermekvédelmi törvénymódosítót nyújtott be a Momentum

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element