Schadl pénzmosással vádolt felesége keresett az egyik legjobban.
Több mint 30 milliárd forintos árbevételt, és több mint 9 milliárd forint nyereséget termeltek maguknak a végrehajtók tavaly. Ebből egy-egy iroda vezetőjének átlagosan 40 millió forint osztalék jutott – írja az rtl.hu.
Magyarországon több mint 200 ilyen iroda működik, ezek között van, amely bőven 100 millió forint feletti adózott eredményt ért el, de olyan is akad, amely csak néhány milliót.
Az egyik legnagyobb nyereséget a korrupcióval vádolt Schadl György pénzmosással vádolt, emiatt épp felmentett feleségének cége érte el: 523 millió forintos árbevétellel, valamint csaknem 250 millió forintos adózott eredménnyel zárta a tavalyi évet.
A korrupciós botrány egyik, bűnösségét már korábban beismerő vádlottjának cégénél tavaly 380 millió forintos árbevétel keletkezett. Ő az üzlettársával közösen 160 millió forintos osztalék kifizetéséről döntött.
Schadl György cége Andresin Konstantin helyettesítésével 126 millió forintot termelt tavaly, a nyereség pedig csaknem 29 millió forint lett.
Az rtl.hu cikke azt is kiemeli, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal 2018 óta összesen csupán 17 alkalommal ellenőrizte a végrehajtói irodákat, pedig azok összesített árbevétele egy évben elérte a 25-30 milliárd forintot is.
Ahogy korábban megírtuk, a végrehajtói kar egykori elnöke, Schadl György az ügyészség szerint egy korrupciós hálózatot épített ki a végrehajtók között. Ennek részeként korrupciós kapcsolatot alakított ki Völner Pállal is, akinek összesen legalább 83 millió forintot adott (2-5 millió forintos rendszeres kifizetések formájában) azért cserébe, hogy az államtitkár a pozíciójából eredő befolyásával Schadl kéréseire elintézzen konkrét ügyeket, például a jól jövedelmező végrehajtói kinevezéseket.
A nyomozók szerint Schadl a végrehajtóktól kapott kenőpénzből összesen 924 millió 852 ezer forint illegális jövedelemre tett szert. (hvg.hu)