Csak a Fidesz...
A bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthonban történtek miatt indult eredeti büntetőügy megindításáig, 2016-ig a gyermekotthonban, majd az ügy kirobbanása után, 2016. november 21-től 2018. június 11-ig egy másik bicskei iskolában, Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskolában dolgozott K. Endre. - írja a Gulyáságyú Média
Ő az a bicskei férfi, akit a bíróság a bicskei pedofilügyben ugyan jogerősen 3 év 4 hónap börtönre ítélt vesztegetés és kényszerítés kísérlete miatt, sőt ezt az ítéletet az általa kezdeményezett felülvizsgálati eljárásban a Kúria mint legfőbb bírósági fórum hatályában fenntartotta, Novák Katalin tavaly április 27-én kegyelemből végrehajtásában azt felfüggesztette, a foglalkozásától való eltiltás végrehajtását pedig elengedte.
K. Endre a bíróság szerint a bicskei gyermekotthon intézményvezető-helyetteseként a kiszolgáltatott kiskorúval szemben a hatalmi befolyását felhasználva a pedofil intézményvezető, Vásárhelyi János által elkövetett szexuális bűncselekmény miatti felelősségre vonás elkerülését
akarta segíteni, oly módon, hogy leplezze az áldozat terhelő tartalmú vallomása visszavonásának Vásárhelyi által kényszerített voltát.
Mintha mise
Azt, hogy K. Endre az eset 2016-os kirobbanása után testnevelő tanárként dolgozott tovább egy másik bicskei iskolában, már 2018-ban feltárta az RTL Híradó egyik riportja.
A Fidesz-szál
Most azonban lapunk, a Gulyáságyú Média azt is kiderítette, hogy a kérdéses intézményt, ahol K. Endre továbbszolgálhatott, a bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskolát 2016-ban és ma is egy fideszes politikus, a bicskei önkormányzat képviselője, Bárányos József vezeti igazgatóként.
Az ügy súlyára tekintettel az RTL Híradó fenti riportja adásba kerülésének napján, 2018. június 11-én a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója, Török Szabolcs rendkívüli felmentéssel, azonnali hatállyal megszüntette K. Endre közalkalmazotti jogviszonyát – tájékoztatta lapunkat a tankerületi igazgató.
Bárányos József képviselői szórólapja a Fidesz polgármester-jelöltje, Bálint Istvánné közösségi média-oldalán:
„Nem tett semmit”
Fontos hangsúlyozni, hogy a 2013. január 1-jén hatályba lépett kormányrendelet szerint nem az iskolaigazgatók, hanem a tankerületi igazgatók a pedagógusok munkáltatói. Ugyanakkor a kérdéses, 2018-as RTL-riportban azt is elmondta Török Szabolcs, hogy az iskola igazgatója, azaz Bárányos József, a bicskei fideszes önkormányzati képviselő „nem tett semmit”, pedig neki elmondta K. Endre, hogy mivel vádolták.
A Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója a Bicskén terjedő pletykákat cáfolva azt is elárulta lapunknak, hogy K. Endre rendkívüli felmentését követően az érintett nem dolgozott a Székesfehérvári Tankerületi Központ egyetlen iskolájában sem. Török Szabolcs azt is hozzátette, hogy szerinte az ügyben a mindenkor hatályos jogszabályok szerint járt el.
A képviselő lecsapja
Próbáltuk keresni Bárányos Józsefet, hogy őt is megszólaltassuk a témában. Az iskolaigazgató-önkormányzati képviselő azonban amikor meghallotta, hogy milyen ügyben és ki keresi, már első hívásunkkor elköszönés nélkül lecsapta a telefont, majd második hívásunkkor is így tett, hozzátéve, hogy az első telefon alkalmával is szándékos volt hívásunk megszakítása.
A politikus ezt követően kikapcsolta a készülékét, ezért írásban kerestük. Többek között arra vonatkozóan tettünk fel neki kérdést, hogy meg tudja-e erősíteni Török Szabolcs tankerületi igazgatónak az RTL riportjában elhangzott állítását, miszerint K. Endre elmondta neki, kényszerítéssel vádolják a bicskei gyermekotthon pedofilügyében, ám ő „mégsem tett semmit”. Azt is megkérdeztük a kormánypárti képviselőtől, hogy miért nem kezdeményezte korábban K. Endre eltávolítását a bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskolából.
Bárányos képviselő azonban csupán egy mondatban reagált megkeresésünkre, azt írta, hogy személyi és munkaügyi kérdésekben egyetlen volt vagy aktív munkavállalójuk tekintetében sem áll módjában nyilatkozni.
Pozik
Bárányos József nem egy „mezei” fideszes képviselő, igen jól beágyazott szereplője a Felcsút környéki (Bicske és Felcsút szomszédos települések) fideszes világnak. Bicske Város Önkormányzatában 2010-től a Gazdálkodási Bizottság elnöke, országosan pedig a köznevelési kerekasztal fenntartói munkacsoportjának tagja.
A kérdéses iskolát, a bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskolát 23 éve vezeti.
A református reláció
Különösen a Direkt36 vasárnapi cikkének fényében izgalmas, hogy Bárányos a református egyházban is igen aktív. Az oknyomozó portál arról írt, hogy fideszes körökben Balog Zoltánt, a református egyházat vezető püspököt, korábbi minisztert sejtik a Novák Katalin bukását hozó kegyelmi döntés mögött. Ezt a 444 hétfőn este publikált írása megerősíti, a portál azt írtja, Balog püspök szervezhette meg a kegyelmi döntés előtt a pedofil bűncselekményben bűnsegédként elítélt K. Endre felesége és Novák Katalin találkozóját.
Bárányosnak a Klebelsberg Központ honlapjára feltöltött legutóbbi, 2019-es önéletrajza szerint a fideszes képviselő a Bicskei Református Egyházközség presbitere (elöljárója) volt először 2006-2011-ig, majd 2018-tól ismét.
Helyi forrásból úgy értesültünk, hogy ciklusa lejárta előtt, tavaly megszűnt a tagsága a bicskei presbitériumban.
A Fejér Megyei Hírlap két évvel ezelőtti cikke szerint a politikus felesége nyerte el az ebben a tanévben nyílt új bicskei református óvoda vezető óvódapedagógusi állását. Van olyan honlap, ahol azóta is őt tüntetik fel intézményvezetőként, míg van, ahol más személyt. Lapunk helyi forrásból úgy értesült, már nem ő vezeti a református óvodát.
A feljelentés
Szintén helyi, bicskei forrásainktól értesültünk, hogy K. Endre alkalmazása miatt már feljelentés is született Bárányos József fideszes képviselő, iskolaigazgató ellen.
A lapunk által megszerzett rendőrségi iratban az áll, hogy az egyik szülő azt nehezményezi a feljelentésben, hogy „hivatalával visszaélve” nem tájékoztatta arról az iskola tanulóinak szülőit, a „gyermekeket pedig veszélynek tette ki” azáltal, hogy az iskola testnevelő tanárként alkalmazta K. Endrét, akivel szemben büntetőeljárás folyt „pedofil jellegű bűncselekményt végrehajtó személy bűnös tevékenységében való közreműködés miatt”.
A lapunk birtokába került hivatalos dokumentum szerint ez a cselekmény „egy rendbeli, a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 305. § a) pontjába ütköző és az a) pontja szerint minősülő hivatali kötelesség megszegésével elkövetett hivatali visszaélés bűntettének megállapítására alkalmas”.
A Bicskei Rendőrkapitányság, ahol a szülő a feljelentést tette, az ügyet átette a a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóságához. (Gulyáságyú Média)
A bicskei pedofil egyesülete két választáson is a Fidesz polgármester-jelöltjét támogatta Bicskén
A Fidesz bicskei polgármester-jelöltjét, a most kormánypárti országgyűlési képviselőként tevékenykedő Tessely Zoltánt támogatta egy időközi és egy általános választáson az a helyi civil szervezet, az Összefogás Bicskéért Egyesület, mely maga is indított képviselőjelölteket Bicskén.
Az egyesület listavezetője 2002-ben és 2006-ban V. János volt, a bicskei gyermekotthon pedofíliáért elítélt egykori igazgatója. Az ő társának, K. Endrének adott kegyelmet Novák Katalin lemondott köztársasági elnök.
2006
A később a jelenlegi kormánypártok országgyűlési képviselőjévé avanzsáló, a Fideszbe 2002-ben belépő Tessely Zoltán 2006-ban indult először választáson. A Fejér megyei kisvárosban, Bicskén szeretett volna polgármester lenni.
Az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülése után megtartott helyhatósági választáson országosan tarolt a Fidesz, azonban Tesselynek Bicskén nem sikerült nyernie, 58-42 arányban maradt alul az MSZP jelöltjével, Szántó Jánossal szemben.
Összefogás, Bicskéért
A 2006-os választáson a pártokon (MSZP, Fidesz-KDNP, SZDSZ) kívül indult egy helyi civil szervezet, az Összefogás Bicskéért Egyesület, amely 2002-től 2006-ig a szocialista városvezetés ellenzékének szerepét töltötte be. Az egyesület olyannyira politikai tényező volt a városban, hogy míg az MSZP és a Fidesz-KDNP 2006-ban két-két listás képviselőt tudott a városka közgyűlésébe juttatni, addig az Összefogás Bicskéért hármat.
2006.: Az első támogatás
Tessely Zoltán egy két évvel későbbi, 2008-as kiadványában maga a civil szervezet titkára eleveníti fel, hogy a 2006-os választásokon az Összefogás Bicskéért Egyesület (ÖBE) Tessely Zoltán polgármester-jelöltségét támogatta.
A 2006-os önkormányzati választáson az ÖBE listavezetője az a V. János volt, akit később a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthonban történt gyermekek ellen elkövetett pedofil bűncselekmények miatt ítéltek el.
Ahogy említettük, három listás mandátumot nyert el az ÖBE, így V. Jánosból listavezetőként természetesen képviselő, ráadásul bizottsági elnök is lett: a szociális bizottságot vezette.
2002
A bicskei gyermekotthon vezetője már négy évvel korábban, 2002-ben is mandátumot nyert a civil szervezet listavezetőjeként.
Ekkor az egyesület bicskei polgármester-jelöltje az akkor MDF-es, később fideszes országgyűlési képviselő, Kelemen András volt, aki egyben az egyesület elnöki posztját is betöltötte.
2008.: A második támogatás
Alig két év múlva, 2008 szeptemberében időközi polgármester-választást volt szükséges tartani Bicskén, mert abban az évben június 3-án elhunyt a Fejér megyei várost két cikluson át vezető Szántó János MSZP-s településvezető.
Tessely Zoltán (Fidesz–KDNP) ismét indult és ezúttal három független jelöltet legyőzve, 40%-os eredménnyel sikerült elnyernie a polgármesteri széket.
A V. János-féle Összefogás Bicskéért Egyesület a 2008-as időközin is kifejezetten támogatta a fideszes politikust a polgármesteri poszt elhódítására irányuló törekvésében.
Ez nem csak a korabeli újságcikkekből, de Tessely választási újságjából is kiderül.
A háttérben meghúzódó Mága-szál
2010-től aztán már nem indult a bicskei helyi választásokon az Összefogás Bicskéért Egyesület. V. János is inkább már mint a Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon vezetője jelent meg a helyi közéletben, nem mint képviselő.
2015 júliusában például a Fejér Megyei Hírlap írta meg, hogy Mága Zoltán hegedűs „megpakolt furgonnal érkezett” a bicskei gyermekotthonba, akit ott V. János és Tessely Zoltán fogadott. A cikkhez mellékelt képen a lap V. Jánost és Tesselyt összeölelkezve mutatja. (Az online változatból valamiért eltűnt a fotó, csak a képaláírás látható. – a szerk.)
Néri Szent Fülöp, Don Bosco, V. János
V. János „kezét” később sem engedte el a bicskei fideszes világ. A kormánypártok helyi blogja, a 2060.blog még 2016 októberében is – amikor már zajlott a férfi ellen a pedofília miatt a büntetőeljárás – olyan írást közölt V. Jánosról, melyben Néri Szent Fülöphöz és Bosco Szent Jánoshoz hasonlítják őt.
Angyali jelenlét
A szerző szerint az a közös bennük, hogy mindnyájan a „Valódi Gyermekvédelemnek” szentelték az életüket, sőt, azt írják, hogy ő „a jól működő Vásárhelyi-módszer” kifejlesztője.
„V. János irodája is kerek, könyvek és sütemény van benne. A légkört angyali jelenlét, tiszta szeretet lengi be”
– írta a helyi fideszes blog.
Aranyeső a családomra
Az Összefogás Bicskéért Egyesület történetének azonban itt még mindig nincs vége. Ahogy korábban említettük, a szervezet több bicskei választáson nem indult már, ám korántsem szűnt meg, sőt pénzügyi szempontból a másodvirágzását éli.
A Válasz Online gyűjtötte össze idén január végén, hogy a Városi Civil Alap nevű többmilliárdos közpénzcsap forrásainak felhasználása szinte kizárólag a Fidesz érdekében történik. A csúcsdíjazott egyesületek, alapítványok 87 százaléka a Fidesz „leányvállalata” vagy szövetségese.
A lap szerint a Fidesz-alelnök Németh Szilárd egyben a legnagyobb magyar civil is, mivel a hozzáköthető szervezetek nyerték a legtöbbet a Miniszterelnökség által (valójában az adófizetők által – a szerk.) biztosított forrásból.
No, ezen a pályázaton indult és nyert a fent felvázolt múltú Összefogás Bicskéért Egyesület, mely így 4 millió forinttal gazdagodott. (gulyasagyumedia.hu)