Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Élesen bírálta a Telex alapítóit Varga Attila Sixx

Vélemény
2023.11.08.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
19

Ő a régi Index tömeges távozóinak egyik legismertebb arca

Varga Attila Sixx, aki 15 éven át volt a régi Index egyik fontos tagja, majd egyszerre lépett le a tömeges távozókkal 2020 nyarán, de ennek ellenére nem kívánt csatlakozni az akkor létrejövő Telexhez, az Instyle Men című magazinban most megjelent interjúban azt mondta, akkor lett igazán biztos benne, hogy jó döntést hozott, hogy a felkérés ellenére nem ment a Telexhez, amikor megkérték rá, hogy ezt a döntését ne mondja el a többi távozó indexesnek. Azt is mondta, nem találta tisztességes eljárásnak azt sem, amikor 90 ember úgy állt fel az Indexnél, hogy egyeseknek nem mondták el, hogy nem veszik át őket a Telexhez. A ma már a Network4 egyik igazgatójaként dolgozó egykori médiás újságíró szerint ilyet nem szabad megtenni valakivel, akivel előtte hosszú időn át dolgoztak együtt.

Varga Attila, aki Sixx néven 15 éven át volt az Index.hu egyik legismertebb és legkarakteresebb arca és írt például médiás híreket és műsorkritikákat (ő szerkesztette a comment:com blogot is), és aki a 2020-as tömeges távozások óta a Network4 kommunikációs és online fejlesztési igazgatójaként dolgozik, 2022 márciusában már sok erőset mondott lapunk, a Media1 podcast- és rádióműsorának az egykori indexes korszakáról és arról, miért nem igazolt a Telexhez annak ellenére, hogy hívták őt is. Most az Instyle Men című lapban jelent meg vele egy újabb nagyobb lélegzetvételű interjú, amelynek egyik részében kemény bírálatot fogalmazott meg a Telex alapítóiról és a lap létrejöttének körülményeiről.

Nem akart „narancsszínű hímtag” után egy másik színű függőséget

Sixx arra a kérdésre, hogy amikor amikor körvonalazódott, hogy a távozó indexesek új lapot alapítanak, ő miért döntött úgy, hogy nem megy a Telexhez, azt mondta, amellett, hogy kezdett fásult lenni és már egyre kevesebb olyan cikke volt, amit eltenne magának, úgy érezte, az egykoron Spéder Zoltán tulajdonolta Indexnél megtapasztalta már, milyen a „narancsszínű hímtag” másik oldalán lenni (Spéder a Fideszhez állt közel), és nem akarta ugyanezt átélni a Telexnél úgy, hogy esetleg egy másik színű a függés.

Sixx kijelentette:

Teljesen mindegy, milyen színű a függés. Mint A tanúban, a hatalom egyszer úgyis kér valamit, és nem vagyok hajlandó újra ilyen helyzetbe kerülni.  Nem vagyok teljes mértékben meggyőződve arról, hogy Magyarországon egy akkora újságot, mint a Telex, lehet csak közösségi forrásokból működtetni. Amikor arról volt szó, hogy menjek, ezt is elmondtam nekik és azt is, hogy ha isteni csoda folytán az ellenzék választást nyerne, onnantól a Telex lesz az Origo. Nem akarok origós lenni.

Sixx azt állítja, megkérték, hogy a többi volt indexesnek ne szóljon egy szót sem

Sixx elmesélte az InSytle-nak adott interjúban, hogy amikor már előre látszott, hogy az Indexszel valami történni fog, hiszen az egyik tulajdonos személyében „már ott ült a farkas az ajtóban”, elindult zárt körben egy szervezkedés, annak körvonalazása, hogy hogyan lehetne folytatni. Sixx elmondása szerint ő ebből a szervezkedésből kimaradt. Szavai szerint később telefonon és személyesen is beszélt az illetékesekkel, akik szerették volna, ha velük tart, de miután nemet mondott, megkérték, hogy a többieknek ne szóljon egy szót sem.

Ez volt az a pont, ami ahhoz kellett, hogy tudjam, rossz döntés lenne a Telexhez mennem.

Varga Attila szerint nem tisztességesen jártak el a Telex alapítói

Sixx azt is mondta, nem találta tisztességes eljárásnak, hogy a tömeges távozások idején noha 90 ember állt fel az Index szerkesztőségéből, akiknek egy részét nem vitték magukkal a Telex alapítói, pár ilyen kolléga szavaiból az volt kivehető, hogy még csak nem is szóltak nekik időben, hogy gondolják át a dolgokat, mert rájuk nem számítanak a Telex stábjában.

Varga Attila ezzel kapcsolatban így fogalmazott:

„Értem, hogy kellemetlen valakinek a szemébe mondani, hogy »kevés vagy, barátom«, de ez lett volna a tisztességes lépés. Ennél sokkal nagyobb szemétség semmit sem mondani neki, hagyni, hogy mástól tudja meg, vagy küldeni neki egy sms-t, hogy »bocs, de ez most nem fog összejönni«. Ilyet az ember, különösen, ha tizenöt évig együtt dolgozott veled, nem csinál.”

A teljes interjú Varga Attilával (amiből mi most csak a legerősebb részt emeltük ki) ide kattintva érhető el. (media1.hu)

Címlapkép: Youtube/KB8 Film Production
BÍRÁLAT
 FÜGGETLENSÉG
 FÜGGŐSÉG
 INDAMEDIA
 INDAMEDIA ZRT.
 INDEX
 INDEX.HU
 INSTYLE MEN
 INTERJÚ
 KEMÉNY SZAVAK
 KÖZÖSSÉGI FINANSZÍROZÁS
 KRITIKA
 LAPALAPÍTÁS
 LAPINDÍTÁS
 NETWORK4
 ORIGO
 SIXX
 TÁVOZÓ INDEXESEK
 TELEX
 TELEX.HU
 TÖMEGES TÁVOZÁS
 VAN MÁSIK ZRT.
 VARGA ATTILA
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2023.11.08. - 06:34
19
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Nem fogott kezet Magyar Péterrel Hidvéghi Balázs

    Nem fogott kezet Magyar Péterrel Hidvéghi Balázs

  • A Református Egyház tíz tagja elküldte a zsinati bíróságnak a Balog Zoltán eltávolítását kérő keresetet

    A Református Egyház tíz tagja elküldte a zsinati bíróságnak a Balog Zoltán eltávolítását kérő keresetet

  • A csoda parkolás, amit már 17 millióan láttak

    A csoda parkolás, amit már 17 millióan láttak

  • Lezárult Magyar Péterék szavazása, kezd összeállni az EP-lista

    Lezárult Magyar Péterék szavazása, kezd összeállni az EP-lista

  • Atomháborúval riogat a Fidesz, de mi a helyzet valójában a frontokon?

    Atomháborúval riogat a Fidesz, de mi a helyzet valójában a frontokon?

  • Ötven nap múlva választás, itt van minden fontos tudnivaló

    Ötven nap múlva választás, itt van minden fontos tudnivaló

  • Schmidt Mária Magyar Péterről: Egy felfuvalkodott kis senki

    Schmidt Mária Magyar Péterről: Egy felfuvalkodott kis senki

  • Ami Orbán szerint nem fordul elő: magyarok, akiket a véleménynyilvánításuk után rúgtak ki

    Ami Orbán szerint nem fordul elő: magyarok, akiket a véleménynyilvánításuk után rúgtak ki

  • Hűvös, felhős hétvége

    Hűvös, felhős hétvége

  • Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

    Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

  • Lánczi Tamás börtönnel fenyegette meg Magyar Pétert, aki válaszul bohócnak nevezte őt

    Lánczi Tamás börtönnel fenyegette meg Magyar Pétert, aki válaszul bohócnak nevezte őt

  • Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent

    Magyar Péter szerint Dúró Dóra rendszeresen egyeztet Kocsis Mátéval, Dúró feljelent

  • Felvásárolta a Brendont a Mészáros Csoport

    Felvásárolta a Brendont a Mészáros Csoport

  • Novák Katalin férje részletes írással jelentkezett az ügyben, ami szerinte „az elmúlt időszakban ismét a figyelem középpontjába került”

    Novák Katalin férje részletes írással jelentkezett az ügyben, ami szerinte „az elmúlt időszakban ismét a figyelem középpontjába került”

  • Ellenőröket küldhetenek a kórházi betegekre

    Ellenőröket küldhetenek a kórházi betegekre

  • Mélyponton a Fidesz Magyar Péter miatt

    Mélyponton a Fidesz Magyar Péter miatt

  • Hárítja a felelősséget a Klebelsberg Központ a tankerületi korrupcióról

    Hárítja a felelősséget a Klebelsberg Központ a tankerületi korrupcióról

  • Újabb benzinárstop jöhet, jövő héten tárgyal róla a kormány

    Újabb benzinárstop jöhet, jövő héten tárgyal róla a kormány

  • Orbán Viktorék várhatóan az elmúlt tizennégy év legnehezebb választása elé néznek

    Orbán Viktorék várhatóan az elmúlt tizennégy év legnehezebb választása elé néznek

  • A kormány cáfolja Orbán Gáspár titkos akcióját

    A kormány cáfolja Orbán Gáspár titkos akcióját

  • Ide jutottunk: nem Ausztriát, hanem sokkal inkább Romániát kellene utolérnie a magyaroknak

    Ide jutottunk: nem Ausztriát, hanem sokkal inkább Romániát kellene utolérnie a magyaroknak

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element