Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

Az állam megveszi a Tiborcz-Garancsi körtől a Dürer Park nyomasztó irodaházait, 80 milliárdot már ki is fizettek

Gazdaság
2024.05.29.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
21

A tranzakció suttyomban zajlik.

A kormány megveszi a Tiborcz-Garancsi érdekeltségben megvalósuló Dürer Park túlméretezett hétemeletes fekete irodaházait, és azokba a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztériumot és több más hivatalt költöztet be – értesült a 24.hu.

A teljes vételár 110-120 milliárd forint lehet, amiből 80 milliárdot már ki is fizettek a beruházóknak.

A Dürer Park iroda- és lakóberuházás közvetlenül a Városliget mellett, az Ajtósi Dürer fasornál valósul meg, a beruházás mögött a Tiborcz István-közeli FőnixMagántőkealap és Garancsi István Marketje áll. A két nagy irodaépület már átadás előtt áll, a belső kialakításon dolgoznak, de mellettük hét lakótömb is épül. Arról, hogy ez mit jelent urbanisztikai és városképi szempontból, leginkább Zsuppán Andrást érdemes olvasni.

A 24.hu most arról értesült, hogy az állam teljes egészében megvásárolja a két irodaházat, hogy azokban állami hivatalokat helyezzenek el. Cikkük szerint erről az Magyar Nemzeti Vagyonkezelő még 2022-ben előzetes megállapodást kötött a Dürer Befektetési Kft.-vel a kormány egy nem nyilvános határozata alapján.

A hír nem is került idáig nyilvánosságra, noha a tulajdoni lapok szerint a vételár nagyobb részét, 79.9 milliárd forintot már ki is fizették. A teljes összeg az eredeti megállapodás szerint 100 milliárd forint lett volna, de a beruházó az inflációra hivatkozva ezt 120 milliárdra szeretné emelni.

Mint a 24.hu írja, ez alapján 2 millió forintos négyzetméter ár jön ki. Úgy tudják, hogy a tervek szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Magyar Fejlesztési Bank és több másik állami cég költözik részben vagy teljesen az irodaházakba.

Az, hogy az állam városfejlesztési és egyéb kritikák ellenére nemzetgazdaságilag kiemeltté nyilvánított beruházásokat tesz lehetővé Budapesten, majd a felhúzott irodaházakat költségvetési forrásból megvásárolja, vagyis a NER-es beruházók lényegében állami intézmények irodáit építik fel, kezd trendszerű lenni.

Januárban derült ki, hogy a szintén Garancsihoz és Tiborczhoz köthető BudaPart még meg sem épült irodaházainak már megvannak a leendő bérlői: az állam a MÁV-ot, a Volánbuszt, az Állami Számvevőszéket és a Nemzeti Választási Irodát költöztetné többek között ide.

A kormány 244 milliárd forintért megvette Balázs Attila NER-milliárdos épülő irodanegyedét is Zuglóban. Ide a NAV-ot és Központi Ellátási Főigazgatóságot költöztetnék, vagyis ott is kvázi kormányzati negyed lesz városközpont helyett. (444.hu)

TIBORCZ ISTVÁN
garancsi istván
Market Zrt.
Nemzetgazdasági Minisztérium
Dürer park
Nagy Márton
Főnix magántőkealap
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.05.29. - 10:33
21
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • Aggasztó képződményeket találtak a Bajkál-tó mélyén

    Aggasztó képződményeket találtak a Bajkál-tó mélyén

  • Nyárias idővel indul a hét

    Nyárias idővel indul a hét

  • Az akciós bankbetét lesz az új állampapír?

    Az akciós bankbetét lesz az új állampapír?

  • “Eddig csak a gatyám hagytam ott, most már a vesém is” - küszködnek a megélhetéssel az egyetemisták

    “Eddig csak a gatyám hagytam ott, most már a vesém is” - küszködnek a megélhetéssel az egyetemisták

  • Nyomoznak az orvosi szolgálati lakásba beköltöző fideszes polgármester ellen

    Nyomoznak az orvosi szolgálati lakásba beköltöző fideszes polgármester ellen

  • Teljes napfogyatkozás látható az Egyesült Államok 15 államában

    Teljes napfogyatkozás látható az Egyesült Államok 15 államában

  • Deutsch Tamás: Győzelemre készülünk

    Deutsch Tamás: Győzelemre készülünk

  • A rendőrség becslése szerint 250 ezren voltak Magyar Péter Nemzeti Menetén

    A rendőrség becslése szerint 250 ezren voltak Magyar Péter Nemzeti Menetén

  • Rekord sok magyar lépett le az országból

    Rekord sok magyar lépett le az országból

  • Tévhit, hogy az autokráciák hatékonyak, a szabadságjogok korlátozása kimutathatóan árt a gazdaságnak

    Tévhit, hogy az autokráciák hatékonyak, a szabadságjogok korlátozása kimutathatóan árt a gazdaságnak

  • Pulai András: könnyen feláldozható jelölt kellett a Fidesznek Budapesten

    Pulai András: könnyen feláldozható jelölt kellett a Fidesznek Budapesten

  • A kormánymédia is beszámolt a szombati tüntetésről, csak elfelejtette megmutatni, mennyien voltak rajta

    A kormánymédia is beszámolt a szombati tüntetésről, csak elfelejtette megmutatni, mennyien voltak rajta

  • A Netflix után a Disney+ is lecsap a jelszómegosztókra

    A Netflix után a Disney+ is lecsap a jelszómegosztókra

  • Pellegrini 53,12 százalékos eredménnyel győzött, a részvétel 61 százalék fölött volt

    Pellegrini 53,12 százalékos eredménnyel győzött, a részvétel 61 százalék fölött volt

  • Csepeli György: Közös hazánkat nem innovációval és toleranciával, hanem kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik

    Csepeli György: Közös hazánkat nem innovációval és toleranciával, hanem kolbásszal, pálinkával és meccsel működtetik

  • Talpra Magyar Péter!

    Talpra Magyar Péter!

  • Államfocializmus

    Államfocializmus

  • Lehetne Magyarországon nagy vízerőművet építeni, de a kormány tervei túlzásnak tűnnek

    Lehetne Magyarországon nagy vízerőművet építeni, de a kormány tervei túlzásnak tűnnek

  • Tagadja Balásy Gyula propagandacége Magyar Péter és a Szabad Európa bűncselekményre utaló állításait és perrel fenyegeti a média egy részét

    Tagadja Balásy Gyula propagandacége Magyar Péter és a Szabad Európa bűncselekményre utaló állításait és perrel fenyegeti a média egy részét

  • Kéri László Magyar Péter tüntetéséről: A tömeg megélhette, hogy végre lehet nyíltan utálni a rendszert

    Kéri László Magyar Péter tüntetéséről: A tömeg megélhette, hogy végre lehet nyíltan utálni a rendszert

  • Tarr Zoltán Balog Zoltán helyett is bocsánatot kért

    Tarr Zoltán Balog Zoltán helyett is bocsánatot kért

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element