Ugrás a tartalomra
CIVILHETES
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó

„Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni”

Belföld
2024.01.05.
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print
21

Komoly nehézséget okoz a kórházakban, hogy január 1-től nem alkalmaznak bérnővéreket

Több kórházban is fennakadásokat okozott az RTL Híradó információi szerint, hogy január elsejétől megszüntették a munkaerő-közvetítő cégek által küldött bérnővérek alkalmazását az állami egészségügyben. Egy munkaerő-közvetítő vezetője szerint ahelyett, hogy a nővérek aláírnák a szolgálati jogviszonyról szóló szerződést, inkább szociális intézményekben dolgoznak tovább.

Több budapesti kórházban komoly nehézséget okoz, hogy január 1-től megszüntették az úgynevezett bérnővérek alkalmazását – értesült az RTL Híradó. Bérnővérek azok az egészségügyi dolgozók, akik szabadidejük terhére más kórházakban is munkát vállalnak. De sokan vannak olyanok is, akiknek nincs főállásuk egyetlen egészségügyi intézményben sem. Ők vállalkozóként ott dolgoznak, ahol éppen szükség van rájuk.

Egy érintett a Híradónak úgy fogalmazott: 

Rákényszerítettek, hogy szolgálati jogviszonyba menjek, márpedig én nem fogok. Én is el fogok menni trafikba vagy akárhova is.

A szolgálati jogviszonnyal az a legnagyobb problémája, hogy átvezényelhetnék más intézménybe, ráadásul eddigi pénzéhez képest akár 30-50 százalékkal kevesebbet keresne. 

Egy bérnővérek közvetítésével is foglalkozó cég vezetője arról beszélt a Híradónak, hogy minden velük kapcsolatban álló szakdolgozóval egyenként beszéltek, és nagyon sokan jelezték, hogy nem szeretnének szolgálati jogviszonyba átmenni. Inkább maradnak a cég ügyfelei, és átmennek a szociális intézményekbe dolgozni – mondta a cég vezetője.

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint egyes osztályok működése nagyban függ ezektől a bérnővérektől. A szakember szerint gyakran előfordul, hogy egyes osztályok szakdolgozóinak akár egyharmada is ilyen jogviszonyban dolgozott. Ezeken a helyeken most nehéz időszak elé nézhetnek.

Csökkenteni kell a kapacitásukat. Ágyakat kell szabadon hagyni, részlegeket kell bezárni. Mert nem jut oda megfelelő egészségügyi szakdolgozó. Nem lehet műszakokat kiállítani

– tette hozzá.

Ott dolgozóktól úgy tudjuk, hogy a budapesti Szent János Kórházban, a Dél-Pesti Centrumkórházban és a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetben is vannak olyan osztályok, melyek már most kisebb kapacitással tudnak működni, mert a bérnővérek nélkül nincs elegendő szakdolgozójuk.

A Kardiovaszkuláris Intézet főigazgatója arról beszélt a Híradónak, hogy kifejezetten örül, hogy a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégek már nem dolgozhatnak az állami egészségügyben. Andréka Péter azt mondta:

Nagyon sok problémát vetett fel a jelenlétük. És ezek mellett a problémák mellett eltörpül az a gond, hogy hát persze nekünk meg kell oldani az ebből eredő szakdolgozóhiányt.

(rtl.hu)

Címlapkép forrása: MTI
egészség
betegellátás
EGÉSZSÉGÜGY
BÉRÁPOLÓK
NŐVÉREK
munkaerőhiány
Profile picture for user CIVILHETES
CIVILHETES
Publikálva 2024.01.05. - 06:38
21
A- A+
  • facebook-f
  • twitter
  • envelope
  • print

  • A háziorvosok terve boríthatná az alapellátást

    A háziorvosok terve boríthatná az alapellátást

  • War games

    War games

  • A cseh elnöké lehet a szerep, amire Orbán mindig vágyott

    A cseh elnöké lehet a szerep, amire Orbán mindig vágyott

  • Balog püspök süllyed

    Balog püspök süllyed

  • Ötször akkora büntetést szabtak ki a Lírára, mint a Librire ugyanazért a könyvért

    Ötször akkora büntetést szabtak ki a Lírára, mint a Librire ugyanazért a könyvért

  • Donald Trump győzött a Michiganben és Missouriban tartott elnökjelölő gyűléseken is

    Donald Trump győzött a Michiganben és Missouriban tartott elnökjelölő gyűléseken is

  • Az eddigieknél is komolyabb bajjal nézhet szembe a Boeing

    Az eddigieknél is komolyabb bajjal nézhet szembe a Boeing

  • A krumplileves matematikája

    A krumplileves matematikája

  • Áltanálos iskola – hirdeti egy lenti suli névtáblája, amire Vörösmarty nevét se sikerült hiba nélkül ráírni

    Áltanálos iskola – hirdeti egy lenti suli névtáblája, amire Vörösmarty nevét se sikerült hiba nélkül ráírni

  • Balog Zoltán szerint azért van bűn, hogy meg lehessen bocsátani

    Balog Zoltán szerint azért van bűn, hogy meg lehessen bocsátani

  • Hónapokkal a választások előtt a nagy kérdés az, hogy mennyit árt a Fidesznek a kegyelmi botrány

    Hónapokkal a választások előtt a nagy kérdés az, hogy mennyit árt a Fidesznek a kegyelmi botrány

  • Sok napsütés várható, így végeszakad a szürke, lehangoló időnek

    Sok napsütés várható, így végeszakad a szürke, lehangoló időnek

  • Az Orbán Viktorék által elkövetett hibákat nem az ellenfelük kényszerítette ki, saját maguknak csinálták a bajt

    Az Orbán Viktorék által elkövetett hibákat nem az ellenfelük kényszerítette ki, saját maguknak csinálták a bajt

  • Újabb részletek derültek ki Magyar Péter március 15-i megmozdulásáról

    Újabb részletek derültek ki Magyar Péter március 15-i megmozdulásáról

  • Frei Tamás: Magyarországon a történelmünk örökölt sorsát sosem felülírva, egymást gyűrtük az elmúlt harminc évben

    Frei Tamás: Magyarországon a történelmünk örökölt sorsát sosem felülírva, egymást gyűrtük az elmúlt harminc évben

  • Donáth Anna a DK „Isten? Haza? Pedofília!” plakátjairól: Hányingerem van

    Donáth Annának hányingere van a DK plakátjaitól

  • Kövér László megúszta, nem neki kell aláírnia a svéd NATO-csatlakozásról szóló törvényt

    Kövér László megúszta, nem neki kell aláírnia a svéd NATO-csatlakozásról szóló törvényt

  • Virágzik a kajszibarack Móron

    Virágzik a kajszibarack Móron

  • Tragikus számokat közölt a KSH

    Tragikus számokat közölt a KSH

  • Orbánék az orosz gázvásárlással 564 milliárd kárt okoztak két év alatt az Országnak

    Orbánék az orosz gázvásárlással 564 milliárd kárt okoztak két év alatt az Országnak

  • Skrabski Fruzsina: A Mi Hazánk az egyetlen alternatíva Gyurcsány kikerülésére és a Fidesz pofozgatására

    Skrabski Fruzsina: A Mi Hazánk az egyetlen alternatíva Gyurcsány kikerülésére és a Fidesz pofozgatására

  • Kérek még

Maradjon velünk!

 

  • instagram
  • facebook-f
  • twitter
  • coub
  • youtube

Rovatok

  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • Minden más

Sokat kattintott címkék

Belföld
Külföld
Gazdaság
Vélemény
ORBÁN VIKTOR
Magyar Péter
Fidesz
Időjárás
időjárás-előrejelzés
Magyarország
orvosmeteorológia
Oroszország
Környezet
Tudomány
politika
Kultúra
UKRAJNA
Technika
Novák Katalin
EURÓPAI UNIÓ
BUDAPEST
Egészség
EGÉSZSÉGÜGY
Sport
© 2011-2024 CIVILHETES /Középen állunk/

Lábléc menü

  • Impresszum
  • Jogi nyilatkozat
  • Adatkezelés
  • Régi CIVILHETES
Címlap
CIVILHETES
Független Közéleti Magazin
  • Belföld
  • Külföld
  • Gazdaság
  • Vélemény
  • +
    • Időjárás
    • Kultúra
      • Film
      • Zene
    • Tudomány
      • Környezet
      • Technika
      • Kütyü
    • Életmód
      • Egészség
      • Gasztro
      • Sport
      • Állati
    • Bulvár
      • Kék
      • Rejtély
    • Fiatal
    • Videó
Clear keys input element